Skip to main content

Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti 2 yaşında

Alanya’da gerçek gazeteciler ve basın emekçileri tarafından 22 Şubat 2022 tarihinde kurulan Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC), bugün birinci yaşını tamamlayarak 2. yaşından gün almaya başlayacak
22 Şubat , 2023 | 1:53

Alanya’da gerçek gazeteciler ve basın emekçileri tarafından 22 Şubat 2022 tarihinde kurulan Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC), bugün birinci yaşını tamamlayarak 2. yaşından gün almaya başlayacak

ALANYA’DA gerçek gazeteciler ve basın emekçileri tarafından yakılan meşale, ilk yılını geride bıraktı. Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC), bugün birinci yaşını tamamlayarak 2. yaşından gün almaya başlayacak.

ALGC Yönetim Kurulu tarafından kuruluş yıl dönümü nedeniyle yapılan açıklamada “Hepimizi derinden sarsıp yaralayan asrın felaketi öncesi planladığımız tüm kuruluş yıl dönümü etkinliklerimizi 6 Şubat sabahı iptal ettik” hatırlatması yapıldı.

ALGC yönetiminin mesajında aynen şu ifadeler yer aldı:

“Birinci kuruluş yıl dönümümüz olan bugün ne yazık ki deprem felaketiyle sarsıldığımız acı bir döneme rastladı. 6 Şubat 2023 tarihinde 11 ilimizi etkileyen Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin yaraları sarılmaya çalışılırken, 20 Şubat 2023 tarihinde de Hatay merkezli iki deprem daha meydana geldi. Defne merkezli 6.4 büyüklüğündeki depremin ardından Samandağ’da 5.8’lik bir deprem gerçekleşti. Bu depremlerde de ne yazık ki yeni can kayıpları ve yaralılarla bir kez daha şok olduk.
Hepimizi derinden sarsıp yaralayan asrın felaketi öncesi planladığımız tüm kuruluş yıl dönümü etkinliklerimizi 6 Şubat sabahı iptal ettiğimizi tekrar hatırlatırken, kuruluş yıl dönümümüz vesilesiyle özetle ALGC’nin çalışmalarından bahsetmek isteriz.

22 Şubat 2022 tarihindeki kuruluşumuzun ardından üyelerimize, Alanyamıza, bölgemize ve ülkemize hizmet amaçlı çok sayıda çalışma yaptık. Üyelerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya yönelik çok sayıda anlaşmayı hayata geçirirken, bu yöndeki çalışmalarımız aralıksız sürmektedir. Özel günlerimizde üyelerimizle bir araya gelmeye, gezi, piknik gibi etkinlikler düzenlemeye özen gösterdik, eğitim çalışmalarını da ihmal etmedik. Olağan genel kurulumuzun hemen ardından park sorunu olmayan, ulaşımı kolay bir noktada, bahçeli ve camiamıza yakışır hizmet ofisimizi açtık. Cemiyet merkezimiz aynı zamanda, genel başkanlığını ALGC Onursal Başkanımız Sayın Mehmet Ali Dim’in yürüttüğü, 60 ülke ile 79 ilimizde temsilcisi bulunan, Ankara’da genel merkezi, İstanbul’da ofisi olan Küresel Gazeteciler Konseyi’nin (KGK) Alanya Ofisi olarak hizmet vermektedir. Açılış kurdelemizi KKTC (Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti) Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar keserken, açılışımızda yurt içi ve yurt dışından çok sayıda gazeteci konuğumuz da yer aldı. Açılışımızda Bakü Parlamento Jurnalistleri Birliği Başkanı Sayın Elşad Eyvazlı ile Kardeşlik Sözleşmesi imzaladık. “Alanya’nın Değerleri” etkinliğimiz ile her hafta bir konuk ağırlayarak şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin sorunlarını, beklentilerini gündeme taşıyor, çözüme katkı sunmaya devam ediyoruz. Çalışmalarımız ikinci yılımızda da büyüyerek sürecek.

Bu vesileyle, depremde kaybettiğimiz tüm canlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz. Günlerdir deprem bölgelerimizde arama kurtarma çalışmalarına katılan kahramanlarımıza, deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalışan devletimizin tüm birimlerine, sivil topluma ve tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Allah’tan güzel ülkemize başka afetler yaşatmamasını dilerken, tüm halkımıza ve meslektaşlarımıza sağlıklı, mutlu günler dileriz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir