Skip to main content

GTA 6’da şaşırtan gelişme: Konsol mu, PC mi?

GTA V bildiğiniz üzere 17 Eylül 2013 tarihinde çıkış yaptı. Aradan geçen 10 yıllık süreçteyse Grand Theft Auto hayranları şu soruları sormaktan bıkmadı: Peki GTA VI nasıl olacak? GTA VI ne zaman çıkacak? Sizler için GTA VI ile alakalı çıkan tüm sızıntıları derledik. İşte sızıntılar ve çıkan dedikodularla ilgili tüm detaylar…

GTA VI ile alakalı tüm sızıntılar!

Oyun dünyasının efsaneleri arasında sayılan Grand Theft Auto serisinden aradan geçen 10 yılın ardından yeni oyun bekleniyor. Rockstar Games’in uzun süredir üzerinde çalıştığı GTA VI için artık ayları belki de günleri sayıyoruz. Oyunun çıkış tarihi yaklaştıkça ortaya çıkan sızıntıların sayıları da artıyor.

İlk olarak GTA VI’nın sadece yeni ve son nesil konsollar ile birlikte PC için çıkacağını belirtelim. Bu söylenti birçok Playstation 4 kullanıcısı üzmüş olabilir. Ancak olayın bir de diğer boyutu var. GTA VI şayet GTA V gibi çıktığı dönemde haritasının büyüklüğü ile yankı uyandırırsa bu haritayı eski nesil konsolların yükleyebilmesi çok olası gözükmüyor. Bu yüzden GTA VI’yı Playstation 5, Xbox Series X/S ve PC’de göreceğiz.

Haritadan bahsetmişken haritanın nereyi kapsayacağı ile alakalı sızıntılardan da bahsetmeliyiz. Oyuncuları en çok heyecanlandıran bilgi oyunun haritası hakkında geldi. Söylentilere göre GTA VI Miami’de geçecek. Yani GTA Vice City evreninde. GTA V’in, GTA San Andreas haritası üzerine yapıldığını düşünürsek bu büyük oranda olası. Yani GTA VI sayesinde Ocean View Oteli’ne yıllar sonra tekrar gidebileceğiz.

Karakterler kısmında da çıkan sızıntılar yine ilkleri savunuyor. Söylentilere göre ilk kez bir kadın karakter GTA VI sayesinde seride oynanabilir olacak. Bugüne kadar birçok erkek gangster karakteri oynadıktan sonra bir kadın gangster karakteri oldukça ilgi çekici olabilir. Fakat bu oyunun çıkışına kadar değişiklik gösterebilir. Hatırlarsanız GTA V için ilk etapta tek karakterli denilmişti ve ardından oyun 3 karakter ile çıkmıştı.

GTA VI ne zaman çıkacak?

GTA VI çıkış tarihi ile ilgili resmi bir açıklama henüz yok. Rockstar Games’e birçok defa sorulmuş olsa da her seferinde soruları geçiştirmek amaçlı cevaplar alındığını belirtmeliyiz. Fakat iyi bir tahmin yapma imkanımız var. Rockstar Games ara tatilini 2025 senesi olarak planlamış durumda. GTA V’in çıkışından 2 ay sonra yeni yıla girdik ve Rockstar Games tatile girdi. GTA VI içinde aynı durumu geçerli sayarsak GTA VI 2024 yılının sonlarına doğru çıkacak.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Kaynak: Shiftdelete


Çıkış, Gta V, Karakter, Oyun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir