Skip to main content

Microsoft, mobil oyun mağazası için geri sayımda!

Microsoft, oyun sektöründe daha güçlü hale gelmek için planlarını oluşturdu. Activision Blizzard’ı satın alarak büyük bir adım atmak isteyen şirket, büyük bir arenaya sahip mobil dünya için de önemli girişimlerde bulunuyor.

Xbox mobil oyun mağazası, önümüzdeki yıl gelebilir

Mobil oyun piyasasında gücünü artırmak isteyen Microsoft, bunun için mobil mağaza oluşturmayı hedeflediği bir süredir konuşuluyordu. Şirketin CEO’su Phil Spencer konuya ilişkin olarak bir açıklama yayınladı. Buna göre Xbox mobil oyun mağazası, önümüzdeki yılın başlarında sahne alacak.

iOS ve Android için gelmesi planlanan mağaza için bazı engeller bulunuyor. Spencer, şirket yönetim kurulunun henüz onayından geçmediğini belirtti. Ayrıca şirketin Blizzard’ı satın alma girişimi şu anda İngiltere’nin Rekabet ve Piyasa Otoritesi (CMA) tarafından araştırılmaya devam ediyor. Xbox mobil oyun mağazası girişiminin hayata geçmesi için bu satın alımın gerçekleşmesi bekleniyor.

İngiltere’de Microsoft ve Activision Blizzard birleşmesi hâlâ inceleme altında. Microsoft, Activision Blizzard’ı bünyesine katması ile birlikte Call of Duty: Mobile ve Candy Crush gibi oyunları da içeriklerine katacak. Şirket özellikle bu iki oyun ile birlikte mobil pazarında da elinin güçlü olacağına inanıyor.

Ancak şirketin bu alanda güçlü rakipleri bulunuyor. Çoğu kullanıcının uzun zamandır Google Play Store ve App Store mağazalarını kullandığını düşündüğümüzde, bu alışkanlıkların bitirilmesi oldukça zor olabilir. Microsoft, rekabete girmek için popüler içerik ve kampanyalar üreteceği tahmin ediliyor.

Kaynak: Shiftdelete


Mağaza, Microsoft, Mobil, Oyun, Şirket

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir