Skip to main content

Microsoft’tan PlayStation sahiplerini sevindiren açıklama!

Microsoft bünyesindeki stüdyolar PlayStation için oyun çıkarmaya devam edecek mi? Şirketten gelen bir açıklama sonrasında, yılın çok beklenen aksiyon yapımlarından Redfall için PlayStation 5 sürümü merak konusu haline geldi.

Redfall, PlayStation 5 için çıkacak mı?

Microsof’a bağlı Arkane Studios tarafından geliştirilen Redfall’ın PlayStation 5 için çıkmayacağı iddia edilmişti. Şirketin oyunun PS sürümünün geliştirilmesine karşı çıktığı belirtilmişti. Xbox yöneticisi bu iddiaların doğru olmadığını aktardı.

Xbox Kreatif Direktörü Harvey Smith, Bethesda’nin sahibi olan ZeniMax’ı satın aldıklarından sonra PlayStation’dan herhangi bir oyun çekmediklerini söyledi. Ayrıca PlayStation’a paylaşılan oyunlara yönelik desteği genişlettiklerini belirtti.

Redfall’ın çok platformlu bir oyun olup olmayacağı belirsizliğini koruyor, ancak Arkane Studios’un platform özel oyunlar geliştirmediğini biliyoruz. Şirketin Fransa ofisi, PlayStation 5’e özel olarak Deathloop’u geliştirdi. Ardından Xbox X|S ve PC için sunuldu.

Bir başka Bethesda Softworks oyunu olan Ghostwire: Tokyo da PlayStation 5 ve PC için piyasaya sürüldü. Xbox Series X ve S versiyonu ise bir ay gecikmeli olarak dağıtıma çıktı.

Microsoft şu anda Activision-Blizzard’ı satın almasıyla ilgili rekabet kurumlarının incelemesiyle karşı karşıya. Call of Duty serisinin çok tartışılan bir seri olmasıyla birlikte, Sony, konsol pazarında haksız bir rekabet oluşacağını düşünüyor.

Redfall’ın PS5 için sunulacağı kesin olmasa da; Xbox Series X|S ve PC için 2 Mayıs 2023’te çıkış yapacağını biliyoruz. Bu platformlar için ön siparişe açık olduğunu ve Game Pass’a ekleneceğini belirtelim.

Microsoft ve PlayStation arasındaki rekabet hakkındaki görüşlerinizi Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Kaynak: Shiftdelete


Oyun, Playstation 5, Redfall, Xbox

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir