Skip to main content

Antrenör Eğitiminde Yoğun Mesai

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen antrenör eğitim programlarında Mart ayı faaliyetleri, UEFA B Antrenör Eğitim Programı’nda 33. grubun ilk etap eğitimi ile başladı. Programlar, 34. ve 35. grupların UEFA B ilk aşama eğitimleri ile devam edecek. Antalya’daki bu programlar 17 Mart 2023 tarihinde sona erecek. Bu programlara katılan aday antrenörler, ikinci etaplar başlayıncaya dek geçecek süreçte kulüplerde program konularıyla ilgili pratik yaparak staj dönemlerini tamamlayacak. Ayrıca online eğitimler ile aday antrenörlerin gelişim süreçleri de yakından takip edilecek.

20-24 Mart tarihleri arasında bu kez UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’nın 4. aşaması düzenlenecek. Bu eğitime de Antalya ev sahipliği yapacak.

27-31 Mart tarihleri arasında ise TFF’nin Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde UEFA B/A Birleşik Eğitim Programı’nın 3. etabı düzenlenecek.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in bizzat başında bulunduğu antrenör eğitim programları, “Gerçek Temelli”, “Akıcı Oyun İçinde” ve “Aday Antrenör Odaklı” olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenleniyor. Saha çalışmalarında yaş gruplarına göre piyon oyuncu grupları eğitimlere destek veriyor.

Kaynak: TFF


Antrenör, Eğitim, Pro, Programlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir