Skip to main content

John Ackerley, TFF ve Playmakers Merkezlerine Ziyaretlerde Bulundu

Disney’den ilham alınarak tasarlanan UEFA Playmakers Programı’nda, 9 Ocak tarihinde İstanbul’da eğitimlere başlandı. Programın Türkiye’den sorumlu mentoru UEFA temsilcisi John Ackerley, 30-31 Ocak 2023 tarihlerinde hem Türkiye Futbol Federasyonu’na hem de Playmakers merkezlerine ziyaretlerde bulundu.

İki gün süren ziyaretlerde Bahçelievler, Bakırköy, Bayrampaşa ve Kartal’da yer alan Playmakers merkezlerindeki eğitimler takip edildi. İstanbul Gençlik Spor İl Müdürlüğü ile birlikte koordine edilen programda ayrıca ilk gün İstanbul Gençlik Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu’na da ziyaret gerçekleştirildi. İkinci gün ise Kadın Milli Takımlar teknik ekibinin ev sahipliğinde UEFA Playmakers Proje Porumlusu Nazlı Ceylan Demirbağ, projenin süreci ile ilgili bir sunum yaptı.

UEFA’nın kadın futbolu stratejisi kapsamında 2020 yılında, daha önce hiç futbol oynamamış 5-8 yaş aralığındaki kız çocuklarına futbolu sevdirmeyi hedefleyerek ortaya koyduğu UEFA Playmakers Programı’nın ana amacı daha fazla kız çocuğunun Playmakers aracılığıyla futbol ile tanışmasını sağlamak.

Bu eşsiz programı deneyimlemek için linkten ön kayıt formunu doldurabilir, size uygun merkeze kontenjan dahilinde katılım sağlayabilirsiniz.

UEFA Playmakers Programı ön kayıt formu için tıklayınız

Kaynak: TFF


Futbol, Programı, Uefa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir