Skip to main content

Mehmet Büyükekşi Gençlik Geliştirme Programı Teknik Sorumlularıyla Görüştü

Türk futbolunda genç oyuncu gelişimini uluslararası standartlarda, sağlıklı, sürdürülebilir bir yapıya taşmak için harekete geçen Türkiye Futbol Federasyonu; Başkan Mehmet Büyükekşi, TFF yöneticileri ve kulüp temsilcilerinin katılımıyla yurt dışında çeşitli akademilerde incelemelerde bulunarak projenin startını vermişti.

Türkiye Futbol Federasyonu, ikinci adım olarak akademilerin geliştirilmesi konusunda eğitim ve denetim desteği almak üzere Double Pass firması ile anlaşma sağladı.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig’den toplam 21 kulübün gençlik geliştirme programı teknik sorumlularıyla bir araya gelerek şu ana kadar yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi verdi. TFF’nin Riva’daki Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda TFF İcra Kurulu Üyesi Müslüm Özmen, TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, TFF Genel Sekreteri Kadir Kardaş, TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin ve TFF FGD Teknik Koordinatörü Dr. Erden Or da hazır bulundu.

Toplantıda gençlik geliştirme programı teknik sorumluları, genç oyuncu gelişimi ile ilgili her konuda görüşlerini aktarma fırsatı buldu. Bunun yanında TFF yetkilileri tarafından konuklara çok yakında başlayacak akademilere yönelik eğitim projesiyle ilgili detaylı bilgi verildi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, görüşmelerin ardından yaptığı değerlendirmede ülke futbolunun geleceği açısından büyük önem taşıyan bir adım attıklarını söyledi. Günümüz futbolunun ihtiyaçlarına uygun, her açıdan iyi eğitim veren akademilerin, Türkiye’nin futbolda marka ülkeler arasına girmesi için vazgeçilmez unsurlardan olduğunu vurgulayan Büyükekşi, başlattıkları projeyle kulüplerimizin üretken altyapılara kavuşmasını sağlayacaklarına inandığını belirtti. Başkan Büyükekşi, toplantıya katılan gençlik geliştirme programı teknik sorumlularına katkılarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: TFF


Büyükekşi, Futbol, Genç, Tff

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir