Skip to main content

Stefan Kuntz, Akademi Projesi Eğitimini Ziyaret Etti

A Millî Takım Teknik Direktörümüz Stefan Kuntz, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Riva’daki Hasan Doğan Millî Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen Akademi Projesi eğitimine ziyarette bulundu. TFF ile bir Belçika firması iş birliğinde gerçekleştirilen ve Spor Toto Süper Lig ile TFF 1. Lig’den toplam 20 akademi direktörünün katıldığı organizasyonda bir konuşma yapan Kuntz, öncelikle Almanya Futbol Federasyonu’nun altyapı organizasyonu ve çalışma prensiplerinden bahsetti. Hangi yaş grubunu çalıştırırsa çalıştırsın, her altyapı antrenörünün eş değerde olduğunu vurgulayan Stefan Kuntz, verimli işleyen bir altyapı için yeterli miktarda antrenman sahasına sahip olmanın önemine dikkat çekti. A Millî Takım Teknik Direktörü Kuntz, ayrıca Belçika firmasının yetkilileriyle görüşerek eğitim programlarıyla ilgili bilgi aldı.

Bu arada, 14 Mart’ta TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ve TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop’un açılış konuşmalarıyla başlayan Akademi Projesi ilk eğitimi tamamlandı. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin ile FGD Teknik Direktörü Dr. Erden Or’un da yer aldığı eğitim kapsamında ‘Akademi Direktörü Profili’, ‘Futbol Felsefesi’, ‘Kulüp ve Akademi Yönetimi’ başlıkları ele alındı.

TFF’nin Türk futbolunda akademileri yüksek standartlara taşıyarak genç futbolcu gelişiminde sürdürülebilir, üretken bir yapı oluşturmak için hayata geçirdiği Akademi Projesi, yoğun bir tempoda devam edecek. Haziran, ağustos, ekim ve aralık aylarında akademi direktörleri yeni eğitimler alacak. Nisan ayında ise altyapı antrenörlerine yönelik eğitimler başlayacak.

Kaynak: TFF


Akademi, Direktörü, Eğitim, Futbol, Tff

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir