Skip to main content

UEFA Pro Lisans Programı’nın Üçüncü Yüz Yüze Eğitimi Sona Erdi

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen 2022-2023 Dönemi UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’nın üçüncü yüz yüze eğitim etabı Antalya’da yapıldı.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in bizzat başında bulunduğu ve “Gerçek Temelli”, “Akıcı Oyun İçinde” ve “Aday Antrenör Odaklı” olarak oluşturulan yeni metodoloji çerçevesinde düzenlenen eğitimin bu aşamasını ağırlıklı olarak saha uygulamaları oluşturdu. Bunun yanında daha önceki etaplara yönelik geri bildirimler ve ödev sunumları yapıldı. Ayrıca aday antrenörler, Türkiye ile Almanya arasında oynanan U17 Avrupa Şampiyonası Elit Tur maçını tribünden takip etti.

TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, programın ardından yaptığı açıklamada UEFA Pro Lisans eğitiminde bir etabı daha başarılı bir şekilde geride bıraktıklarını söyledi. Bu aşamada saha çalışmalarının öne çıktığını ifade eden Çetin, piyon oyuncuların da destek verdiği uygulamalarda aday antrenörlerin hem kendi oyun anlayışlarını yansıtan kurgular oluşturduklarını hem de antrenör eğitimcileri tarafından kendilerine verilen çeşitli senaryolar üzerine karşı stratejiler geliştirdiklerini bildirdi. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin, uzun bir sürece yayılan UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’nda teorik eğitimler ile saha uygulamalarına dengeli bir şekilde yer verdiklerini, aday antrenörleri günümüz futboluna her açıdan uygun hale getirmeyi hedeflediklerini sözlerine ekledi.

Üçü teorik eğitimler, ikisi saha uygulamaları, biri ise bitirme projesi olmak üzere toplam 6 yüz yüze eğitim modülünden oluşan UEFA Pro Lisans Antrenör Eğitim Programı’na 24 aday antrenör katılıyor. TFF Futbol Gelişim Direktörü Oğuz Çetin’in yönetiminde gerçekleştirilen program, 2023 yılının Eylül ayında sona erecek.

Kaynak: TFF


Eğitim, Futbol Gelişim, Pro

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir