Skip to main content

Android kullanıcıları yıllardır beklenen WhatsApp özelliğine nihayet kavuşuyor!

Dünyanın dört bir yanından milyarlarca kullanıcısı ile en popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, internet aracılığıyla kolayca iletişim kurabilmemize olanak sağlıyor. Sahip olduğu özellikler ile dillerden düşmeyen uygulama, günümüzde hemen her telefonda yer alıyor. Çevrimiçi mesajlaşma uygulamasının yeni özelliklerini paylaşan WABetaInfo ekibi, bugün web sitesi üzerinden bir blog gönderisi yayınladı. Bu gönderide yer alan bilgilere göre WhatsApp, yıllardır beklenen Mesaj Sabitleme özelliğine nihayet kavuşuyor.

WhatsApp Mesaj Sabitleme özelliğine kavuştu! (Android)

WhatsApp’ın yeni özelliği sayesinde daha sonra tekrar okumanız gereken önemli bir mesajı, sohbet sayfasının en üst kısmına sabitleyebilirsiniz. Böylelikle aradığınız mesaja daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Mesaj sabitleme özelliği nasıl kullanılır?

Öncelikle sabitlemek istediğiniz mesajın üstüne basılı tutun. Çıkan seçenekler arasından raptiye ikonlu Sabitle butonuna tıklayın. Mesaj sabitlendikten sonra sohbetin en üst kısmına yerleşecek. Aynı zamanda mesaj balonunda, sabitlendiğini belirten bir belirteç yer alacak.

Mesaj Sabitleme özelliği, Android kullanıcıları için yayınlanan WhatsApp beta 2.23.7.3 güncellemesi ile geldi. Test edilmesi amacıyla ilk etapta beta kullanıcılarına sunuldu. Eğer bir beta kullanıcısı iseniz, Play Store üzerinden söz konusu güncellemeyi kontrol edebilirsiniz. Özelliğin yakın zamanda herkesin kullanımına açılması bekleniyor.

Bunun yanı sıra, WhatsApp’ta Android tarafı için iki yenilik daha var. Bunlardan ilki, sohbetteki Ekler kısmının arayüz tasarımının değişmesi. İkincisi ise Anket özelliğine, her kullanıcının sadece bir seçeneğe oy verebilmesi için eklenen ayar. Güncellenen arayüzün ve yeni Anket ayarının yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? WhatsApp’ın Android için sunduğu yeni Mesaj Sabitleme özelliğini nasıl buldunuz? Sizce gerekli miydi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Mesaj, Whatsapp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir