Skip to main content

Apple, iPhone satın alımları için yeni bir yol daha sunacak!

Günümüz şartlarında internet üzerinden alışveriş giderek yaygınlaşıyor. Artık otomobilleri dahi online sipariş ile satın aldığımız şu dönemlerde satın alım seçenekleri de farklılaşıyor. Apple’da bu kapsamda çevrimiçi iPhone satın alma seçenekleri arasına bir yenisini ekledi. Canlı görüşme yöntemi ile satın alma!

Canlı satış temsilcisi ile iPhone pazarlığı!

Apple’ın ilk etapta ABD müşterileri için sunduğu bu yeni iPhone satın alma hizmeti görüntülü görüşme esasına dayanıyor. Bugün bir Apple Store’a gittiğiniz zaman sizi karşılayan satış temsilcileri artık çevrimiçi ortamda da karşılayacak. Canlı bağlantı ile görüştüğünüz Apple satış temsilcisine aklınıza takılan tüm soruları sorabiliyor ve cevap alabiliyorsunuz. Ardından kararınızı verdiyseniz tek tuşla satın alımı gerçekleştiriyorsunuz.

Ayrıca bu görüşme sayesinde sadece telefon hakkında değil kampanyalar hakkında da bilgi alabileceksiniz. Takas teklifleri, operatör ayrıcalıkları, iPhone aksesuarları gibi hizmetlerle alakalı bilgi transferi de sağlayabileceksiniz. Yani kısacası bir Apple müşteri temsilcisinin size iPhone satın alma hakkında vermesi gereken tüm bilgileri bu yolla da edinebileceksiniz.

Apple müşteri temsilcileri ile görüşme, Pasifik Saat dilimine göre 07.00 ile 19.00 saatleri arasında gerçekleşecek. Dev teknoloji firması, canlı olarak gerçekleşecek görüşmelerin her iki taraf için de güvenli olacağını belirtiyor. Apple’ın yaptığı açıklamaya göre müşteriler, temsilcileri canlı olarak görebilecek. Ancak temsilciler, müşterileri göremeyecek.

Ancak tekrardan belirtmek gerekiyor ki bu hizmet şimdilik sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde mevcut. Diğer ülkelere gelip gelmeyeceği ise belli değil. Apple Amerika Birleşik Devletleri’nde başlayacak satın alma yöntemini ilk kez deneyecek. Denemenin başarılı olması halinde diğer ülkelere de bu sistemin gelmesi muhtemel.

Apple online satış mağaza başkanı Karen Rasmussen, konuyla ilgili yaptığı şu açıklamayı yaptı:

“Video Üzerinden Bir Uzmanla Alışveriş Yap ile müşterilerimiz, hangi iPhone’un kendi için en uygun olduğunu öğrenirken ekip üyelerimiz de onlarla bağlantı kurmaktan ve olağanüstü hizmet sunmaktan heyecan duyuyor.”

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye’de bu tarz bir iPhone satın alma hizmeti olsa tercih eder misiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Apple, Hizmet, İphone, Müşteri, Satın Alma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir