Skip to main content

Apple karma gerçeklik başlığı yine ertelendi!

Teknoloji devi Apple, yarattığı teknoloji ekosistemi ile kullanıcılarının vazgeçilmezi halini alıyor. Ürettiği ürünlerin en iyisi olması amacıyla yola çıkan şirket AR/VR başlıklar konusunda da ince eleyip sık dokuyor. Başlığın piyasaya çıkış tarihi birçok ertelemeye maruz kalmıştı. Görünen o ki bu durum devam edecek.

Apple karma gerçeklik başlığı, WWDC’de tanıtılacak ve 2023’ün sonlarına doğru gelecek

Apple Reality Pro olarak adlandırılması beklenen karma gerçeklik başlığına ilişkin bilinmezlik ortamı tüm hızıyla sürüyor. Önemli kaynaklar, geçtiğimiz aylarda başlığın Nisan ayında tanıtalacağını söylemişti. Ancak söylentilere göre ertelemeler silsilesi devam edecek.

Ancak cihazın test aşamasında yine yazılım ve donanım sorunları ortaya çıktı. Bloomberg’den Mark Gurman’ın yeni bir raporuna göre başlık, üç ay ertelemeye maruz kalacak ve Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı’nda (WWDC) tanıtılacak. Ayrıca başlığın WWDC’de gösterilmesi muhtemel görünse de, yılın sonlarına doğru satışa sunulacak.

Daha önce elde edilen bilgilere göre Apple başlığı, en az 2 bin dolar seviyelerinde olabilecek. Cihaz  MacBook Pro’da kullanılan 96W adaptörden güç alacak. Cihaz, her biri TSMC tarafından üretilen biri 5nm, diğeri 4nm olmak üzere iki farklı işlemciye sahip olacak.

Reality One veya Reality Pro olarak adlandırılması beklenen Apple karma gerçeklik başlığı, biri iOS (rOS) tabanlı diğeri ise macOS (xrOS) tabanlı olmak üzere iki farklı platform ile piyasaya sürülecek. Diğer yandan Apple, başlığın kullanımı sırasında ses olayını Airpods ile çözmeyi hedefliyor.

Kaynak: Shiftdelete


Apple, Başlığın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir