Skip to main content

Apple, Premier Ligi kafasına koydu!

2019’da yayın hayatına başlayan Apple TV+, o günden bugüne büyük bir gelişim gösterdi. İçerik çeşitlerini arttırmak isteyen Apple, son dönemde spor müsabakalarına yönelim gösteriyor. 2023 ile birlikte önemli futbol liglerini yayınlamaya başlayan platform, Premier Lig için tüm imkanlarını seferber ediyor.

Apple TV+, İngiltere Premier Ligi yayın hakları için teklifini büyüttü

Major League Soccer maçlarıyla spor yayıncılığı hayatına başlayan Apple, bu yılın başından beri dünyanın en büyük liglerinden birisi için tüm imkanlarını zorluyor. Birkaç ay önce Apple TV+, İngiltere Premier Ligi yayın hakları için bir teklif hazırladığı konuşulmuştu.

Daha sonrasında önemli bir gelişme olmasa da teklifin düşük kalabileceği yönünde haberler ortaya çıktı. Bloomberg’te yer alan habere göre Apple, teklifini arttırıyor. Teklife Premier Lig yayınlarının yanında İngiltere alt lig maçları dahil edildi. Ada futbolu yönetiminin bu teklifi değerlendirmeye alabileceği belirtildi.

Ancak Apple için işler kolay görünmüyor. İngiltere’de Premier Lig maçları şu anda Sky Sports, BT Sport ve Amazon gibi şirketler tarafından yayınlanıyor. Mevcut şirketlerin Apple ortaklığına sıcak bakmayacağı konuşuluyor. Ayrıca, teklif ilk olarak İngiltere ve ABD için geçerli olacak.

Apple TV+’ın İngiltere Premier Ligi girişimi, Avrupa için ilk girişimi değil. Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan bilgiye göre Apple, Hollanda futbol ligi Eredivisie‘yi Apple TV+ üzerinden yayınlamayı düşünüyor. Yıllık 150 ila 200 milyon euro tutması bekleniyor. Ek olarak yayın hakları için Amazon ve Netflix’in de devre de olduğu belirtiliyor.

Kaynak: Shiftdelete


Apple, İngiltere, Premier Lig, Teklif, Yayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir