Skip to main content

Apple’da karma gerçeklik başlığı kabusu: Cook, duruma el atıyor!

Teknoloji dünyasının en büyük ismi olarak gösterilen Apple, karma gerçeklik dünyasına adım atmak için var gücüyle çalışıyor. Üretim yaptığı her alanda zirveye oynamak isteyen şirket, bu alanda da çok iyi bir ürün çıkarmak istiyor. Ancak yaşanan aksilikler, ürünü geciktiriyor.

Tim Cook, Apple karma gerçeklik başlığının piyasaya sürülmesi için baskı yapıyor

Önemli kaynaklara göre Apple Reality Pro olarak adlandırılması beklenen karma gerçeklik başlığı için kabus sürüyor. Birkaç yıldır sızıntıları haberleriyle gündeme gelen ürün, defalarca erteleme yaşadı. Görünen o ki bu ertelemeler, şirketin CEO’su Tim Cook’un canını fena halde sıkıyor.

Pandemi, çip krizi ve sonrasındaki ekonomik belirsizlik ortamı başlığın birçok kez ertelenmesine yol açtı. Apple Reality Pro son dönemde ise yazılım sorunlarına karşı mücadele veriyor. Şirketin tasarım ekibi, tasarım ve yazılım sorunları nedeniyle modelin yine ertelenebileceği yönünde rapor verdi.

Financial Times’ın haberine göre Apple CEO’su Tim Cook tasarımcılarının itirazlarını reddederek ve daha sınırlı bir ürünle erken lansman için baskı yaptı. Apple’ın tasarım ekibinin başında yer alan Jeff Williams da Cook ile aynı fikirde.

Daha önce elde edilen bilgilere göre Apple başlığı, en az 2 bin dolar seviyelerinde olabilecek. Cihaz  MacBook Pro’da kullanılan 96W adaptörden güç alacak. Cihaz, her biri TSMC tarafından üretilen biri 5nm, diğeri 4nm olmak üzere iki farklı işlemciye sahip olacak.

Kaynak: Shiftdelete


Apple

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir