Skip to main content

Apple’da şimdi al, sonra öde dönemi!

Apple Pay Later ödeme sistemi ilk olarak WWDC 2022 etkinliğinde duyurulmuştu. O günden bu yana neredeyse 10 aylık bir süre geçmesine rağmen teknoloji devinden herhangi bir açıklama gelmemişti. Apple şimdi ise yeni ödeme sistemini devreye sokuyor.

Apple Pay Later hizmeti kullanıma sunuluyor

Apple, uzun zamandır beklenen Apple Pay Later finansman hizmetinin bugün kullanıma sunulacağını açıkladı. Yapılan açıklama ile belirli kullanıcıların, bu sistemin ön çalışması için davet edildikleri bildirildi. Yapılacak ön çalışmanın ardından yeni ödeme sisteminin tüm ABD genelinde uygun kullanıcılar için sunulacağı ifade ediliyor.

Şirket tarafından sunulan yeni Apple Pay Later ödeme hizmeti Apple sahibi olmak isteyenlere önemli bir kolaylık sağlıyor. Apple yeni finans hizmeti ile kullanıcılarına ödemelerini 6 hafta içerisinde faizsiz bir şekilde dört taksit ile ödemelerine imkan sağlıyor.

Kullanıcılarına esnek ödeme planları sunmak istediklerini aktaran Apple yetkilileri, bu sayede daha fazla kişiyi Apple ekosistemine dahil etmeyi planlıyor. Yetkililer, Apple Pay Later sisteminin kullanıcılarının mali durumları gözetilerek tasarlandığının altını çiziyor.

Apple Pay Later sistemi ise bir kullanıcının iPhone’undaki Wallet uygulamasından kredi başvurusunda bulunmasıyla başlıyor. 50 ile 1000 dolar arasında kredi başvurusunun yapılabileceği sistemde gerekli onaylar alındıktan sonra kredi Apple Pay’i kabul eden satıcılarda iPhone ve iPad’de yapılan çevrimiçi ve uygulama içi satın alımlarda kullanılabilir hâle geliyor.

Apple Pay Later kredi geri ödemeleri de Cüzdan uygulaması aracılığıyla yönetilecek. Uygulama size mevcut tüm kredileriniz için ödenmesi gereken toplam tutarı ve önümüzdeki 30 gün içinde ödenmesi gereken toplam tutarı gösterecek. Bir ödeme vadesi gelmeden önce, kullanıcılar buna göre plan yapabilmeleri için Cüzdan ve e-posta yoluyla da bildirim alacaklar.

Teknoloji devi bu süreçte kredi geri ödemeleri için Cüzdan uygulamasına bağlanması için bir banka kartı eşleştirmesi istiyor. Apple, kullanıcıların kredileri geri ödemek için daha fazla borca girmesini önlemek için ise kredi kartlarının kabul edilmeyeceğini açıkladı.

Apple yeni ödeme yöntemi ile birlikte müşterilerine yeni bir satın alma yolu sunuyor. Peki siz Apple Pay Later sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Apple, Apple Pay Later, Kredi, Kullanıcılar, Ödeme

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir