Skip to main content

Apple’ın karma gerçeklik başlığı Reality Pro, yöneticiler için sahnede!

Apple Reality Pro ismiyle sahne alması beklenen başlık hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Karma gerçeklik başlık söz konusu olduğunda diğer rakiplerinin gerisinde kalan Apple, çalışmalarını yoğunlaştırdı. Gelen bilgilere göre cihaz hazır durumda.

Apple Reality Pro başlığı, üst düzey Apple yöneticilerine tanıtıldı

Apple, karma gerçeklik başlığı konusunda sıkı adımlar atmaya devam ediyor. 2018’den beri gündemde olan ancak birçok farklı nedenden dolayı sahne alamayan cihaz için belirsizlik ortamı hala sürse de önemli gelişmeler yaşanıyor.

Apple haberleriyle tanınan Mark Gurman, önemli bir iddia ortaya attı. Yapım aşamasında birçok sorunla karşılaşan başlığın artık hazır olduğunu belirtti. Paylaşılan bilgilere göre Apple Reality Pro başlığı, 100’ü aşkın üst düzey Apple yöneticilerine düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı.

Önemli kaynaklar, geçtiğimiz aylarda başlığın Nisan ayında tanıtılacağını söylemişti. Ancak daha sonra cihazın test aşamasında yine yazılım ve donanım sorunları ortaya çıktığı belirtilerek Apple Dünya Geliştiricileri Konferansı’nda (WWDC) tanıtılacağı söylendi. Son sızıntılar yeni bir ertelemeyi işaret etse de Apple, daha fazla ertelememeye kararlı.

Pandemi, çip krizi ve sonrasındaki ekonomik belirsizlik ortamı başlığın birçok kez ertelenmesine yol açtı. Apple Reality Pro son dönemde ise yazılım sorunlarına karşı mücadele veriyor. Şirketin tasarım ekibi, tasarım ve yazılım sorunları nedeniyle modelin yine ertelenebileceği yönünde rapor verdi. Apple CEO’su Tim Cook tasarımcılarının itirazlarını reddederek ve daha sınırlı bir ürünle erken lansman için baskı yaptı.

Kaynak: Shiftdelete


Apple, Başlığı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir