Skip to main content

ASPİLSAN’ın powerbankleri ilk kez görüntülendi: İşte özellikleri!

Güneydoğu Anadolu bölgesindeki 10 ilde büyük yıkımlara yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde Cumhuriyet tarihinin en çok can kaybına neden olan 2 deprem meydana geldi. Depremin yol açtığı yıkım sonrasında ülkenin katılım sağladığı arama kurtarma faaliyeti başlatıldı. ASPİLSAN da geçtiğimiz yıl üretmeye başladığı silindirik iyon pilleri kullandığı powerbankler ile depremzedelere destek oldu.

ASPİLSAN üretimi powerbankler afet bölgesine gönderildi!

ASPİLSAN üretimi piller 2022 yılında teknoloji sektörüne damga vuran önemli bir gelişmeydi. Öyle ki binlerce insan hangi türde piller olduğunu ve nereden temin edebileceğini öğrenmek istiyordu. Bu yoğun ilgi hala devam ediyor.

Biz de kısa bir süre önce toplu alımlar için satışa çıkan bu pillerin nasıl satın alınabileceğini paylaştık. Fakat bugün beklenmedik bir gelişme görüyoruz. ASPİLSAN üretimi bu silindirik piller, depremzedelerin kullanabileceği powerbankler haline getirilmiş durumda. İlk kez piyasada gördüğümüz bu cihaz gelecek dönemde vatandaşlara da satılacak mı yoksa yalnızca deprem desteği olarak mi üretildi henüz bilinmiyor.

Yukarıda yer alan görsellerde ilgili powerbanklerin tasarımını detaylıca görebilirsiniz. Özelliklerine baktığımızda ise içerisinde 2 adet 2800 mAh boyutunda pil olduğunu görüyoruz. Yani powerbanklerin kapasitesi 5600 mAh.

Ayrıca üst kısımda pil yüzdesi gösteren bir kısım olduğunu ve Micro-USB kablo aracılığıyla şarj edildiğini söyleyebiliriz. Buna ek olarak, cihazın arka kapağı çıkartılabildiği için pilleri şarj edilebilen 18650 farklı versiyonlar ile değiştirmek veya başka cihazlarda kullanmak mümkün.

ASPİLSAN powerbanklerinde kullanılan pillerin özellikleri

Üretilen INR18650A28 kodlu kimyası ve bileşimi nikelce zengin lityum-nikel-manganez-kobalt oksit olan 18650 pillerin kapasitesi 2800 mAh. Voltajı ise 3.65V. Yapılan testlerin sonucunda standartların üzerinde performans sergilediği paylaşıldı. Bu nedenle hem yurt içi hem de yurtdışından yoğun talep gördüğü söyleniyor.

Şu an için bu pillerin satışının Birikim Pilleri ve PİLSAN ELEKTRONİK üzerinden yapılacağı belirtiliyor. Zira endüstriyel pil olması sebebiyle öncelikli olarak toplu alım yapacak, pil ve batarya teknolojisine hâkim mühendis/firmalar tarafından alınabileceği söyleniyor.

Ek olarak, güvenlik tedbirlerine uygun ortamlarda yetkin kişilerce kullanıp kullanılmadığı denetlenerek satışının yapıldığı belirtiliyor. Uygun koşulları sağlayan tüm şirketler ve mühendislerin de satın alım için direkt ASPİLSAN ile iletişime geçebileceği paylaşılıyor.

ASPİLSAN’ın başlıca çözümleri:

  • Her Türlü Ni-Cd, Ni-MH, Li-İyon, Li-Po Pil ve Bataryalar
  • Güneş Pili, Isıl Pil ve Yakıt Pili
  • Yenilenebilir Enerji
  • Enerji Depolama Sistemleri
  • Şarj Cihazları
  • Pil/Batarya Laboratuvar Test Sistemleri
  • Nikel Kadmiyum Komple Uçak Akü ve Hücreler

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Aspilsan, Deprem, Pil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir