Skip to main content

Asus ROG ve Acronym’den oyunculara özel tablet!

ASUS Republic of Gamers (ROG) teknik giysi tasarım ajansı ACRONYM ile yaptığı iş birliğinin ikinci projesini duyurdu. ROG ve ACRONYM, özel sürüm Zephyrus serisinden sonra güçlü bir tablette oyun oynamak isteyenler için ROG FLOW Z13-ACRNM RMT02’yi tasarladı.

Moda, sanat, teknoloji ve Web3 dünyasını bir araya getirmeyi amaçlayan yeni cihaz, 3 Nisan 2023’ten itibaren dünya çapında satışa sunulacak.

Asus ROG FLOW Z13-ACRNM RMT02 özellikleri

Oyuncular için geliştirilen tablet Intel Core i9-13900H işlemci ve NVIDIA GeForce RTX 4070 GPU ile geliyor. Yani günümüzde alınabilecek en güçlü bilgisayarlardan birisinde yer alan donanımlara sahip.

Bu büyük gücün en önemli özelliği ise taşınabilirliği ve gerçek dünyada kullanımı teşvik etmek için tasarlanmış tablet boyutunda bir kasaya sahip olması. Entegre taşıma sistemi, birden çok modda kullanıma izin veren çok yönlü bir kayış kullanıyor.

Her yönde tutuş sağlamak için içe yerleştirilen lastik tutacakların yanı sıra cihazı kazara çarpma veya düşmelere karşı korumak için köşeleri de ekstra güçlendirildi.

ROG, cihaza 65W termal kapasitenin yanı sıra bir MUX Switch ve Nvidia Advanced Optimus da ekledi. Ayrıca ROG Akıllı Soğutma sistemi ile yüzde 44 anakart kapsama alanına sahip bir buhar odasıyla güçlendirdi. Sıvı metal ve ark akışlı fanlar, 0db ortam soğutması sağlıyor.

Cihaz ayrıca XG Mobile’ı destekliyor. 16:10 en boy oranıyla ROG Nebula ekran ise can alıcı diğer özelliklerinden. Ekranla ilgili diğer özellikler arasında 165 Hz yenileme hızı, 500 nit parlaklık ve Gorilla Glass DXC ile %100 DCI-P3 dokunmatik ekran paneli de yer alıyor.

Yeni Z13, Type-A, Type-C ve MicroSD bağlantı seçenekleriyle donatıldı. Ayrıca Thunderbolt 4 ve Wi-Fi 6E önemli özellikleri arasında. Tamamen CNC frezelenmiş metal bir kasaya sahip cihaz, Type-C bağlantı noktası üzerinden 130 W hızlı şarjı destekliyor.

Kaynak: Shiftdelete


Cihaz, Rog

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir