Skip to main content

Baykar’dan deprem bölgesine büyük bağış!

6 Şubat’ta Güneydoğu Anadolu bölgesindeki 10 ilde büyük yıkımlara yol açan 7.7 ve 7.6 büyüklüğünde Cumhuriyet tarihinin en çok can kaybına neden olan 2 deprem meydana geldi. Depremin yol açtığı yıkım sonrası onlarca ülkenin katılım sağladığı arama kurtarma faaliyeti başlatıldı. Büyük şirketler de hem bu hem de sonrasında gelecek yapılanma sürecine katkı sağlıyor. Son olarak Baykar, 1 milyar 855 milyon TL’yi bulan nakdi ve konut desteğini açıkladı.

Baykar, bin kalıcı konut, 2 bin kişilik konteyner kent ve yüz milyonlarca TL bağış yaptı!

Baykar, depremin ilk gününden itibaren hem nakdi hem de insani yardım yapıyor ve bunu sosyal medya hesapları üzerinden herkese açık bir şekilde paylaşıyor. İlk 4 günlük süreçte 656 milyon TL’ye yakın bir bağış yaptığını gördük. Şimdiyse kalıcı konut ve konteyner kent desteği ile bu bağışı 3 katına çıkardı.

Baykar tarafından yapılan açıklamada şunlar söylendi:

“Baykar olarak afetzedelerin kalıcı barınma ihtiyacının çözümü için AFAD ile koordineli bir şekilde 1.000 konut bağışlayarak konut seferberliği başlatıyoruz. Toplam yardım miktarımız 1 milyar 855 milyon TL’ye ulaştı. Yaralarımızı hep birlikte saracağız.

Bölgedeki acil barınma ihtiyacına destek olabilmek adına ilk etapta 2000 mağdur kardeşimizin yaşayabileceği Baykar Konteyner Kent’i hayata geçiriyoruz. Bu zor günleri beraber atlatacağız.”

İlgili paylaşımı izlemek için aşağıdaki bağlantıyı tıklayabilirsiniz.

Depremin 4. gününde Baykar tarafından yapılan paylaşım ise şu şekilde:

“Bugün, kurucumuz merhum Özdemir Bayraktar ve Canan Bayraktar adına, 300 milyon TL’lik bir nakdi yardımı daha AFAD’a ilettik. Baykar ailesi olarak 4 günlük süre zarfında bölgeye gönderdiğimiz insani ve nakdi yardımlar 655 milyon TL’ye ulaştı. Yaralarımızı hep birlikte saracağız.”

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Baykar, Konut, Milyon

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir