Skip to main content

Canva’dan yeni güncelleme: Artık yapay zekayı kullanıyor!

Global çapta birçok insan tasarımlarını Canva üzerinden yapıyor. Hazır şablonları, basit arayüzü sayesinde tasarım konusunda bilgisi olmayan insanların da işlemlerini yapmasına olanak sağlayan program web platformu üzerinden hizmet veriyor. Şirket 22 Mart tarihinde Canva Create adlı sanal etkinliğinde yeni özelliklerini ve araçlarını tanıttı.

Bu yeni özellikleri liste yapmamız gerekirse şöyle bir tabloya sahip oluyoruz:

  • Yapay zeka destekli metin yazarlığı asistanı Magic Write
  • 100 dilde hizmet veren Translate
  • Beat Sync
  • Yapay zeka destekli tasarım asistanı Magic Edit

Yeni Canva özellikleri ve yapay zeka desteği detayları

Web tabanlı tasarım uygulaması Canva 22 Mart tarihindeki sanal etkinliğinde birçok yeni özellik kazandı. Bu özellikleri 4 ana madde de yukarıda listeledik. Bu özellikler sayesinde çeviri yapmak veya sunum hazırlamak için ekstra efor sarf etmenize artık gerek kalmayacak. Yapay zeka desteği sayesinde gerekli olan verileri Canva’ya yükleyin ve o sizin yerinize tasarımlarınızı hazırlasın.

Magic Write’tan başlarsak Canva artık sosyal medya, ürün reklamı vb. için metin yazmanızı daha da kolaylaştırıyor. Önceden sadece Docs üzerinden erişilebilir olan Magic Write artık tüm tasarımlar için aktif. Magic Write yapay zekayı kullanarak sizin için çalıştığınız projenin türüne göre metin içeriği örnekleri sunarak metninizi oluşturacak.

Magic Edit’se, Canva tasarım şablonlarının en ileri seviyesi diyebiliriz. Çünkü bu uygulama ile sunumlarınızı otomatik şekilde oluşturabileceksiniz. Yapmanız gereken sadece sunum içerisinde yer alacak görselleri ve metinleri eklemek. Canva yapay zekası sizin için projenizin türüne göre bunları belirli stillerde toparlayacak ve sunacak. Ardından seçtiğiniz tasarım üzerinden uygulamaya vereceğiniz revizeler doğrultusunda platform gerekli adımları izleyecek ve sunumunuz hazır olacak.

Translate ve BeatSync özellikleriyse daha kolay işlemler yapmamız sağlayacak ek asistanlar olacak. Translate sayesinde 100 farklı dili direkt Canva içerisinden çevirebileceksiniz. Ayrıca BeatSync ile video tasarımları yaparken ses ve görüntüleri kolayca eşleme şansınız olacak.

Diğer özelliklere geldiğimizdeyse yepyeni yazı fontları, tasarım şablonları gibi özellikler görüyoruz. Pro planları ile kullanıma açık olan Canva “sınırlı sürümü” ile de ücretsiz şekilde hizmet vermekte. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Canva, Magic, Özellikleri, Tasarım, Yapay Zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir