Skip to main content

CS:GO’dan şaşırtan başarı! Rekor kırdı

Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), Steam‘de eş zamanlı oyuncu sayısında kendi rekorunu kırdı. SteamDB tarafından tutulan verilere göre oyun, 1,5 milyon oyuncuyla tüm zamanların zirvesine ulaştı. Bu rakamla CS:GO, Steam’deki en büyük ikinci eş zamanlı oyuncu rekoruna ulaşan marka oldu.

CS:GO 1,5 milyon oyuncuyla kendi rekorunu kırdı

10 yılı aşkın süredir Steam’in zirvesinden düşmeyen CS:GO, yeni bir rekora daha imza attı. Eş zamanlı kullanıcı rekoru geçen ay 1,32 milyon oyuncuya ulaşmıştı. Geçtiğimiz hafta ise aynı anda 1,4 milyon kişi tarafından oynanarak bir rekor daha kırmıştı.

SteamDB’de yer alan verilere göre CS:GO, 25 Mart’ta kendi rekorunu geçmeyi başardı. Günün erken saatlerinde eş zamanlı olarak 1,507 milyon oyuncuya ulaşan Counter-Strike: Global Offensive, Valve’ın yüzünü güldürdü. Birinci sırada ise 3,2 milyon oyuncu ile PUBG’nin olduğunu belirtmek gerekiyor.

Counter-Strike 2’nin sessiz sedasız bir şekilde duyurulması, oyuna olan merakı bir kez daha artırdı. Herkes yeni bir oyun bekliyordu. Ancak Valve, devam oyunu yerine, bu yaz Source 2 motoruyla geliştirilmiş bir CS:GO yükseltmesi yayınlayacağını duyurdu.

Valve, bu yükseltmenin “Counter-Strike tarihindeki en büyük teknik ilerleme” olacağını vaat ediyor. Bu hamlenin oyuna yeni oyuncular çekmesi ve mevcut tabanı ise yeni özellikler ve güncellemelerle cezbetmesi bekleniyor.

Valve’in yeni Counter Strike oyunu için CS2 tescilini alması ile ortaya çıkan iddialar yapılan açıklama ile birlikte doğrulanmış oldu. Tüm dünyada birçok oyuncu kitlesine ulaşmayı başaran Counter Strike’ın yeni versiyonunda bazı ana haritalar korunurken, çözünürlüğün ise önemli oranda artırıldığını görüyoruz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Counter, Cs:go, Oyun, Rekoru, Strike

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir