Skip to main content

Discord, yapay zeka destekli sohbet botunu duyurdu!

Son zamanlarda gündemden düşmeyen ChatGPT, teknoloji dünyasını fazlasıyla etkilemiş durumda. Pek çok teknoloji şirketinden sonra şimdi de oyun dünyasının favorisi olan Discord yapay zekâ destekli sohbet robotu ile bir araya geliyor. Bununla birlikte ChatGPT yakında Discord içinde yer alacak. İşte detaylar!

Discord Clyde botu, kullanıcılarla sohbet edecek

Yapay zekâ merkezli sohbet robotu ChatGPT, son zamanlarda teknoloji dünyasında adından söz ettiriyor. Geçtiğimiz haftalarda Microsoft tarafından yeni Bing’e katılan ChatGPT temelli bir sohbet botu şimdi popüler iletişim platformu Discord’da olacak.

Discord, sahip olduğu mevcut Clyde botunu gelişmiş bir sohbet botuna dönüştürmek için OpenAI’ın ChatGPT’sini kullanacak. Yapılan açıklamalara göre Clyde yeni gelişmelerle birlikte ilerleyen haftalarda kullanıcıların sordukları soruları yanıtlayacak ve kullanıcılarla sohbet edecek.

Nihayet: PlayStation 5’e Discord desteği geldi!

Tüm bunlarla birlikte şirket, Discord’un daha kullanılabilir olması için OpenAI’ın diğer teknolojilerini de kullanacak. Buna örnek olarak sohbet kanallarını otomatik bir şekilde yönetmek için hazırlanmış olan AutoMod sistemi yapay zekâ ile bir araya gelecek. Bu sayede de kanallar istemedikleri mesajlardan korunma şansına sahip olacak.

Bunların yanı sıra OpenAI, entegre edildiği sunucularda bir özetleme özelliğini de sunacak. Yapay zekâ destekli olan bu özellik sayesinde takip ettiğiniz kanallarda biriken konuşmaların özetini görme şansına sahip olacaksınız. Özellikle zaman kazanma açısından bu özellik oldukça etkili olacak gibi duruyor.

Şirket, her geçen gün yapay zekâ sistemleriyle konuşmaya başlayacağımızı söylüyor. Ayrıca OpenAI, şu anda Microsoft gibi teknoloji dünyasının önemli isimleriyle birlikte çalışıyor. Bu durumla birlikte şirketin yapay zekâ sistemini ticari bir durum haline getirdiğini söylemek mümkün.

Peki, siz Discord yapay zekâ sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapay zekâ hayatımızı ne yönde etkileyecek? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Chatgpt, Discord, Sohbet, Teknoloji, Yapay Zeka

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir