Skip to main content

Elon Musk çıldırdı! Twitter logosunu Dogecoin simgesi ile değiştirdi!

Elon Musk, Twitter’ı devraldıktan sonra sosyal medya platformu üzerinde birçok önemli değişiklik yaptı. Yönetim kurulunu baştan aşağıya değiştiren popüler iş insanı, ‘mavi tik’ politikasında da önemli bir düzenleme getirdi. Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı son adım ise çok konuşulacak gibi görünüyor.

Dogecoin logosu Twitter’ın yerine geçti

Dogecoin bilindiği gibi içlerinde Elon Musk’ın da olduğu birçok zengin kişi tarafından destekleniyor. Meme coinin yükselmesinde yaptığı paylaşımlar ile büyük katkısı olan Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı değişiklik ise taşları yerinden oynatacak.

Şu anda Twitter’a girildiğinde sosyal medya platformunun logosunun Dogecoin logosu ile değiştiği görülüyor. Twitter’a girildiğinde platformun logosu yerine doge cinsi köpekle karşılaşan kullanıcılar büyük şaşkınlık yaşıyor. Elon Musk, bu hamlesi ile hayranı oldu meme coine önemli bir destek vermiş oldu.

Dogecoin’in Twitter’da yer alması kripto paranın değerini de önemli oranda artırdı. Dogecoin logosunun Twitter’ın yerini alması ile birlikte kripto paranın değeri kısa bir süre içerisinde 0.077 dolar seviyesinden 0.098 seviyesine yüzde 22’lik bir artış göstermiş durumda.

Elon Musk, daha önce de Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar ile kripto paranın değerlenmesinde büüyk bir rol oynamıştı. Ancak popüler iş insanının platformu devralması ile birlikte Dogecoin desteğinin ayrı bir seviyeye çıktığı görülüyor.

Dogecoin simgenin Twitter logosunun yerini almasının nedeni ise merak ediliyor. Henüz kesinleşmemiş olmakla birlikte Twitter, Dogecoin’i abonelik sistemi ile birlikte içerik üreticilerine gönderilecek ödüllerde ödeme yöntemi olarak kabul edebilir.

Elon Musk’ın bu hamlesi Dogecoin yatırımcılarını bir hayli sevindirmiş durumda. Bakalım kripto paranın değeri tarihinin zirvesi olan 0,74 doları geçebilecek mi? Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Dogecoin, Elon, Logosu, Twitter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir