Skip to main content

Elon Musk, kalan Twitter çalışanlarını zengin edecek!

Elon Musk, Twitter’ı devraldığı günden itibaren sosyal medya platformunda birçok değişikliğe gitti. Öncelikle yönetim kurulunu görevden alan Musk, sonrasında ise Twitter çalışanlarının yüzde 70’inden fazlasını işten çıkardı. Son işten çıkarma hamlesini geçtiğimiz günlerde gerçekleştiren Twitter CEO’su kalan çalışanlarına ise beklenmedik bir mail attı.

Twitter çalışanlarına performansa dayalı hisse ödülleri dağıtılacak

Elon Musk geçtiğimiz gün Twitter‘da geri kalan çalışanlarına bir mail göndererek, bir müjdeyi paylaştı. Buna göre kalan Twitter çalışanları 24 Mart’ta performansa dayalı hisse senedi ödülleri alacak. Yapılan birçok işten çıkarmanın ardından bu politika ile kalan çalışanların performansının kötü etkilenmemesi amaçlanıyor.

Performans Ödülleri” başlıklı kısa not ile paylaşılan mail ile hisse senedi ödüllerinin yanı sıra geçmişteki işleyişin nasıl ilerlediği hakkında da bilgi verildi. Şirket buna göre tüm geribildirimleri toplayarak Twitter’ın işleyişini geliştirmek amacıyla organizasyonel revizyonu tamamladıklarını ifade etti. Bu da işten çıkarmaların bir süreliğine de olsa tamamlandığı anlamına gelebilir.

Elon Musk, geçtiğimiz aylarda yapılan işten çıkarmaların ardından çalışanlarından sıkı çalışmalarını istemişti. CEO, bu süreçte istediği verimi aldığı çalışanlarını Twitter hisseleri ile ödüllendirecek gibi görünüyor. Hisse dağıtımının ise nasıl olacağı hakkında henüz net bir bilgi paylaşılmadı.

Elon Musk’tan önce Twitter‘da 7 bin 500’den fazla çalışan yer alıyordu. Popüler iş insanı sosyal medya platformunu devraldıktan sonra düşen gelirleri telafi etmek amacıyla ise işten çıkarma yoluna gitti. Sosyal medya platformu bünyesinde şu anda 2 binden daha az kişinin çalıştığı düşünülüyor.

İşten çıkarma hamlelerinin ardından büyük tepki toplayan Elon Musk‘ın bu hamlesi bakalım çalışanlar tarafından nasıl karşılanacak? Peki siz çalışanlara dağıtılan Twitter hisseleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. İlgili videoyu ise aşağıdan izleyebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Çalışanları, Hisse, İşten Çıkarma, Musk, Twitter

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir