Skip to main content

Evli çiftler görmesin: Samsung Galaxy Ring doğrulandı!

İnsanlar son birkaç yıldır aksesuar ürünlere büyük ilgi gösteriyor. Bu durumun farkında olan akıllı telefon ve teknoloji üreticileri de ürün çeşitliğini sürekli artırıyor. Son olarak bugün Samsung, Galaxy Ring ve Galaxy Glasses modellerini doğruladı.

Samsung Galaxy Ring ve Galaxy Glasses doğrulandı!

Geçtiğimiz günlerde Barselona/İspanya’da başlayan MWC-Mobil Dünya Kongresi devam ediyor. Bu süreçte etkinliğe katılan ve katılmayan onlarca teknoloji şirketi yeni teknolojilerini tanıttı ve de önümüzdeki dönemde doğruladı.

Samsung da uzun zamandır beklenen teknolojilerini gün yüzüne çıkaran markalar arasında yer aldı. İlk olarak Galaxy Glasses olarak adlandırılan ve 1 Şubat’ta gerçekleşen Galaxy Unpacked etkinliğinde de değinilen AR-VR gözlüğünün üzerinde çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Bunun ardından Samsung Galaxy Ring isimli yeni bir cihazın daha geliştirildiği ortaya çıktı. Nitekim şirket bu cihazı da doğruladı. Peki detaylarını aşağıda yer alan fotoğrafta görebileceğimiz bu akıllı yüzük neler sunacak?

Galaxy Ring isimli akıllı yüzüğün 23 Şubat 2023 tarihinde tescillendiğini görüyoruz. Ürün açıklamasında ise sağlık ve uyku verilerini ölçebilen akıllı cihaz olarak belirtiliyor. Bunu aslında ekranı olmayan akıllı bileklik gibi düşünebiliriz.

Hatta Xiaomi’nin en çok satan Mi Band isimli bilekliğinin ilk versiyonlarında olduğu gibi, ekranı bulunmayan, içerisindeki sensörler ile kalp atışı, adım ve uyku takibi gibi verileri ölçebilen ve bunları bluetooth üzerinden uygulamaya aktaran akıllı bir cihaz olacağını söyleyebiliriz.

Tasarım tarafında ise haberimizde yer alan görsellere oldukça benzer olacaktır. Bu nedenle dış tarafı metal olsa da iç yüzeyinde cam veya seramik şeklinde farklı dokular bulunabilir. Fakat bu modelde dahili bir GPS olup olmayacağı veya uygulamadan konum paylaşımı yapıp yapmayacağı ise henüz belirsiz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Akıllı, Galaxy

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir