Skip to main content

Galaxy Z Fold 5 ve Z Flip 5’in renkleri belli oldu! İşte tüm bilinenler

Akıllı telefon dünyasının son yıllardaki trendi katlanabilir modeller oldu. Samsung, hiç kuşkusuz bu alanda en büyük isimlerden birisi konumunda. Şirket, dikey ve yatay katlanabilir modeller için çalışmalarını sürdürüyor.

İki model de Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy kullanacak

Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 modellerinin sahne almasına epey bir zaman olsa da gelen bilgiler eşliğinde tasarım ve donanımları belli oluyor. Son olarak DSCC’nin CEO’su Ross Young, modellerin renklerini açıkladı. Buna göre Galaxy Z Flip 5 Bej, Gri, Açık Yeşil ve Açık Pembe renk seçeneğiyle satışa sunulacak. Diğer bir katlanabilir model olan Galaxy Z Fold 5 ise Bej, Siyah ve Açık Mavi renkleriyle sahne alacak.

Önemli kaynaklarca elde edilen bilgilere göre iki model de Snapdragon 8 Gen 2 For Galaxy kullanacak. Bilindiği üzere işlemci, Qualcomm tarafından Galaxy S23 serisi için özel olarak üretildi. Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5, geçtiğimiz günlerde Geekbench performans arenasında listelenmişti.

Performans testinde Z Fold 5, tek çekirdek testinde 2.030 puan ve çoklu çekirdek bölümünde 5.213 puan almayı başardı. Galaxy Z Flip 5 ise tek çekirdekli testlerde 2.030 puan, çok çekirdeklide ise 5.213 puan almayı başardı. Beşinci nesil Galaxy Z ailesinin 12GB RAM ve Android 13 ile geleceği tahmin ediliyor.

Galaxy Z Fold 5’in selefiyle benzer bir tasarıma sahip olacağı belirtiliyor. Ancak Samsung, Galaxy Z Flip 5 ile tasarım değişikliğine gidiyor. Galaxy Z Flip ailesinde kapak ekranı bugüne dek tek bir dış ekran kullanıcılara sunuldu. Ancak son ortaya çıkan raporlara göre katlanabilir telefon bir ilke imza atacak ve iki kapak ekranına sahip olacak. Burada dış ekranlardan birisi her zamanki gibi kamera kurulumunun yanına konumlandırılacak ve ikincisi ise üst kısmı boydan boya kaplayacak bir şekilde yerleştirilecek.

Kaynak: Shiftdelete


Galaxy, Galaxy Z Flip 5, Model

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir