Skip to main content

Google Chrome, yeni özelliği ile Android’de kullanıcı deneyimini artıracak!

Söz konusu tarayıcı olduğunda pek çok kişinin aklına gelen ilk isim Google Chrome oluyor. Bununla birlikte Chrome, kullanıcı deneyimini artırmak için yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bugün ise Google, kullanıcıların favori uygulamalarıyla olan etkileşimini artırmak için yeni araç ekledi.

Google Chrome Android‘de Kısmi Özel Sekmeler aracını sunuyor

Google, kullanıcıların Chrome deneyimini artırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bununla birlikte favori uygulamalarla ilgili yeni araçlarını açıkladı. Haberlere göre uygulama geliştiriciler yakında kendi ürünlerindeki bağlantıları ve diğer kaynakları kontrol ederken daha az karmaşık bir ortam için Kısmi Özel Sekmeler’i kullanacak.

Şu anda birçok uygulama, harici bir bağlantıya dokunulduğunda bir tür uygulama içi tarayıcı oluşturmak için Web Görünümleri‘ni kullanıyor. Ancak Kısmi Özel Sekmeler, kullanıcının içinde olabileceği uygulamayla eski süreci azaltmayı amaçlıyor.

Chrome ve Kısmi Özel Sekmeler sayesinde kullanıcılar, uygulamaların altından çıkan yeni sekmenin yüksekliğini değiştirebilecek. Ayrıca kullanıcılar artık okumak veya izlemek istedikleri yeni bilgilerle etkileşim içindeyken orijinal uygulamanın ne sunduğunu görecek.

Yeni Kısmi Özel Sekmeler özelliğini desteklemeyen tarayıcılar için bunun yerine tam ekran Özel Sekme görüntüleme sunulacağı söyleniyor. Bu da yalnızca başlık çubuğunda özelleştirilmiş bir tema ve yan menü çubuğu gibi menüler sunuyor.

Ayrıca Google, Özel Sekme görünümünü iyileştirmek için de yeni yollar arıyor. Bunun yanı sıra şirket, bu yeni özelliklere ne zaman ulaşılacağı hakkında da bir bilgi vermedi. Bilgilere bakıldığı zaman geliştiricilerin desteğini sunmalarından önce belirli bir süreye ihtiyacı var.

Peki, yeni Chrome aracı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni araç, daha kolay bir kullanım sağlayacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Chrome, Google, Kullanıcı, Uygulama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir