Skip to main content

Google ve Mercedes anlaştı: Çok beklenen özellik geliyor!

Mercedes-Benz, Haritalar ve YouTube’u otomobillerine entegre etmek için Google ile ortaklık kurdu. Yeni iş birliği, sürücülerin ve yolcuların Mercedes araçlarının gösterge panelinde Google Haritalar ve YouTube’a erişmesine olanak tanıyacak. Bu hizmetlerin entegrasyonu, araçları daha konforlu hale getirecek.

Mercedes otomobillerine Google Haritalar ve YouTube eklenecek

Otomotiv dünyasının lider markalarından Mercedes-Benz, Google entegrasyonu ile çok daha akıllı bir sürüş vadediyor. Haritalar sayesinde araçlardaki navigasyon daha da gelişmiş olacak. Google Haritalar’ın gerçek zamanlı trafik, alternatif rotalar ve sesli navigasyon sunduğunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.

Google Haritalar’ın Mercedes araçlarına dahil edilmesi, sürücülerin alışılmadık yollarda ve otoyollarda gezinmesini kolaylaştıracak. Sistem aynı zamanda sürücülere yerel işletmeler ve ilgi çekici yerler hakkında bilgi vererek restoran, benzin istasyonu ve diğer olanakları bulmalarına fırsat tanıyacak.

Alman şirket ayrıca kavşaklardan veya virajlardan önce otomatik hız ayarlamaları gibi destekli sürüş özelliklerini etkinleştirmek için Google Haritalar’ı kullanmayı planlıyor.

Mercedes-Benz ayrıca YouTube’u da araçlarına dahil ediyor. Bu ortaklı sayesinde yolcular, en sevdikleri videoları gösterge panelinde izleyebilecek ve uzun yolculukları daha keyifli hale getirecek. Mercedes-Benz CEO’su Ola Källenius, ortaklığı her iki taraf için de “kazan-kazan” olarak nitelendirdi.

Aslında bu ortaklık şaşırtıcı değil. Mercedes-Benz, 2024’ün sonlarına doğru üretime geçmesi beklenen yeni nesil Mercedes araçlarında kendi MB.OS işletim sistemini sunacak. Google Haritalar ve YouTube da bu işletim sistemine sahip araçlarda olacak.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Araçları, Google Haritalar, Mercedes, Ola, Youtube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir