Skip to main content

Harry Potter dizisi için ilk sinyal verildi!

Sinema dünyasının efsane serisi Harry Potter, dizi olmaya hazırlanıyor. Harry Potter’ın haklarına sahip olan Warner Bros., olası bir dizi projesi için görüşmelere başladıklarını duyurdu. HBO Max’te yayınlanması planlanan Harry Potter projesinin, mini dizi olabileceği de düşünülüyor.

Harry Potter dizisi ne zaman vizyona girecek?

Warner Bros. Harry Potter kitap serisini, özel bir uyarlamayla HBO Max’te yayınlamak istiyor. Bloomberg’e göre yeni proje, her kitap bir sezona yayılacak. Toplamda yedi kitabın olduğunu düşünürsek, bu, yedi sezonluk bir dizi görebileceğimiz anlamına geliyor.

Daha önce benzer bir sızıntı, Harry Potter evreninde geçen Hogwarts Legacy’nin dizi olacağını ortaya çıkarmıştı. Ancak Bloomberg’e konuşan kaynaklar, Harry Potter ve Hogwarts Legacy’nin farklı uyarlamalar olacağını söyledi. Yani HBO, Harry Potter evreninde geçen iki ayrı proje üzerinde çalışıyor.

Projeye kimlerin dahil olacağı ve uyarlamanın kitaplara ne kadar sadık kalacağı henüz belli değil. Ancak Harry Potter karakterini canlandıran Daniel Radcliffe, daha fazla bu rolü oynamak istemediğini söylemişti. Bu yüzden dizinin ana karakterini kimin oynayacağı merak konusu.

Anlaşmanın tamamlanması durumda Warner Bros.; Amazon’un Lord of the Rings: The Rings of Power ve Netflix’in The Witcher, House of the Dragon gibi fantastik kitap uyarlamalarına rakip olacak.

HBO Max’teki içeriklerin büyük bir kısmı, Türkiye’deki platformlar tarafından satın alınıyor. Dolayısıyla Hogwarts Legacy ve Harry Potter dizisinin çıkması durumda biz de izleyebileceğiz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Dizi, Harry Potter, Proje

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir