Skip to main content

Honda, 500 bin aracını geri çağırıyor!

Otomobil üreticileri zaman zaman bazı sıkıntılar nedeniyle araçlarını geri çağırma yoluna gidebiliyor. Bu geri çağırma işlemlerinde sorunlu parçalar değiştirilirken araçlar sahiplerine sorunsuz bir şekilde teslim ediliyor. Araçlarında yaşanan sorun nedeniyle geri çağırma işlemi yapan son marka Honda oldu.

564 bin Honda CR-V geri çağırılıyor

Honda son gelen bilgilere göre yaklaşık 564 bin aracını geri çağırıyor. 2007 ile 2011 yılları arasında üretilen ABD’deki CR-V modellerini kapsayan geri çağırma işleminin nedeni ise buz çözücü maddelerin pencere çerçevesinde meydana getirdiği korozyon olarak gösteriliyor.

Honda, ilk olarak 2019’da Kanada’da benzer bir geri çağırma işlemi yaptıktan sonra sorun hakkında kapsamlı bir araştırma yapmıştı. Yapılan araştırma sonrasında Japon üretici, ABD’de satılan arabaların Kanada pazarındaki araçlarla aynı aşınmaya maruz kalmayacağını belirlemiş ve bu nedenle muhtemelen araçlarda herhangi korozyon olmayacağı sonucuna varmıştı.

Eylül 2018 ile Mart 2023 arasında bu sorun ile ilgili 61 müşteri şikayeti aldığı belirtilen Honda, geri çağırma işlemi ile bu sorunu çözmeyi hedefliyor. Yetkili servisler, geri çağırılan araçları korozyon açısından inceleyecek ve arızalara karşı koruma sağlamak için bir takviye elemanı takacak ya da sorunun çok ilerlediği araçları geri almayı teklif edecek.

8 Mayıs’ta başlaması beklenen geri çağırma işlemlerinin ABD’nin Connecticut, Delaware, Illinois, Indiana, Iowa, Kentucky, Maine, Maryland, Massachusetts, Michigan, Minnesota, Missouri, New Hampshire, New Jersey, New York, Ohio, Pensilvanya, Rhode Island, Vermont, Virginia, West Virginia, Wisconsin ve Washington D.C. eyaletlerini kapsayacağı açıklandı.

Honda, 500 bini aşan geri çağırma işlemi ile CR-V modelinde meydana gelen sorunları çözmeyi hedefliyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Araçlar, Honda, Sorun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir