Skip to main content

Instagram durmak bilmiyor! Reklamlar artacak

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, gelirini artırmanın yeni yolları üzerinde çalışıyor. Geçtiğimiz haftalarda onaylı rozet programını ücretli abonelik hizmetine çeviren uygulama şimdi daha fazla reklam getireceğini açıkladı. İşte detaylar!

Instagram arama sonuçlarına da reklam getiriyor

Meta’nın sahibi olduğu Instagram, son dönemlerde getirdiği yeniliklerle gündeme geliyor. Şirket, geliri artırmak için son zamanlarda pek çok değişiklik yapıyor. Bu değişikliklerden biri de geçtiğimiz haftalarda ücretli rozet aboneliği ile birlikte geldi. Şimdi ise kullanıcıların hoşuna gitmeyecek bir değişiklik daha yapıyor.

Bilindiği üzere Instagram, Anasayfa ve Keşfet kısımlarının yanı sıra Hikâyeler’in arasına da reklam koyuyor. Ancak gelen son açıklamayla birlikte platform, yeni bir yere daha reklam yerleştirecek. Bu kez reklam, bir hesap, etiket ya da konum arattığınız zaman arama sonuçlarında da olacak.

Şirketin son zamanlarda platforma getirmiş olduğu bu yenilikler çoğunlukla geliri artırmaya yönelik bir şekilde devam ediyor. Reklamların arama sonuçlarına da gelmesiyle birlikte toplam altı yerde reklam görüyoruz. Bu yerler: Instagram arama sonuçları, Reels videoları arası, kullanıcı profilleri, Hikâyeler arası, Keşfet anasayfası, Keşfet gönderi arası.

Bunun yanı sıra Instagram, hatırlatma reklamları adı verilen bir formatla da karşınıza çıkıyor. Hatırlatma reklamları ise size yaklaşan bir etkinliği veya önemli bir tarihi hatırlatmak için anlık bildirim gönderecek. Bu bildirimi almak ise tamamen kullanıcını isteğine göre olacak.

Eğer bir etkinlik için hatırlatma bildirimi almak istiyorsanız bildirim almayı kabul etmeniz gerekiyor. Etmediğiniz takdirde bildirimleri almayacaksanız. Paylaşılan örnekte platformun “Hatırlat” seçeneğini sunduğunu görüyoruz. Bu seçeneğe dokunduğunuz zaman etkinlikten önce size bildirim gelecek.

Peki, siz Instagram reklam paylaşımı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Bildirim, Instagram, Reklam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir