Skip to main content

iPhone 15 Pro modellerinin özel rengi belli oldu!

Apple geçtiğimiz eylül ayında yeni iPhone 14 serisini tanıttı. Burada ilk kez yer alan Plus modeli, yetenekleri gelişmiş kamera adası ve hap şeklindeki çentik tasarımı dikkatleri çekti. Bu yılın üçüncü çeyreğinde ise iPhone 15 serisi tanıtılacak. Üstelik şimdiden bağlantı noktası ve tasarımına yönelik sızıntılar çıkmaya başladı. Son olarak iPhone 15 Pro modellerinin özel rengi belli oldu.

iPhone 15 Pro modellerinin özel rengi!

Apple’ın her yıl Pro modelleri için özel renkler sunduğunu biliyoruz. Kimi zaman gümüş-altın karışımı, kimi zaman da petrol yeşili benzeri sadece kendi akıllı telefonlarında, hatta Pro serisi cihazlarında olan renklerle karşımıza çıkıyor.

Bu yıl da iPhone modelleri için özel bir yıl olacak. Zira iPhone 15 ve Pro’ların hepsinin USB Type-C bağlantı noktasına geçiş yapacağı söyleniyor. Ayrıca Pro Max yerine veya üzerine konumlanacak, kamera tarafında daha fazla seçenek sunan Ultra modelini görebiliriz.

Dolayısıyla bu yeni tasarım, model ve özelleştirmelere uygun onları öne çıkaracak bir renk lazım. Apple her ne kadar son dakikaya kadar kararını netleştirmeyip sürpriz yapabilecek olsa da yeni renkler şimdiden belli oldu.

İlk olarak #410D0D renk koduna sahip oldukça koyu bir kırmızı karşımıza çıkıyor. Tabii bu model (PRODUCT)RED kapsamında da olabilir. ancak genelde düz modellerin buraya dahil olduğunu görüyoruz. Ek olarak diğer modellerde de bazı yenilikler mevcut.

iPhone 15 ve iPhone 15 Plus’ın açık mavi ve pembe şeklinde 2 yeni renkli prototiplerinin hazırlandığı belirtiliyor. Bunların kodları da sırasıyla #CE3B6C ve #0DB1E2. Her iki rengin de temsili halini yukarıdaki görselde görebilirsiniz.

Siz iPhone 15 Pro modelinin yeni rengi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


İphone 15, Model, Modelleri, Pro, Renk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir