Skip to main content

iPhone 15 serisinin tasarım detayları ortaya çıkıyor!

Apple, iPhone 14 serisi ile önemli bir başarı grafiği yakaladı. Şirket, bu grafiği bu yılın son çeyreğinde çıkacağı serisiyle devam ettirmek istiyor. Önemli kaynaklardan gelen bilgiler ışığında beklenen serinin özellikleri gün yüzüne çıkıyor.

iPhone 15, daha ince çerçevelere sahip olacak

Gelen bilgilere bakılırsa iPhone serisi, tasarım olarak selefinden çok da farklı olmayacak. Leaker ShrimpApplePro, serinin boyut olarak aynı kalacağını söyledi. Ancak Apple, ekran boyutlarında kullanıcılara daha fazla alan bırakmak istiyor. Rapora göre iPhone 15, daha ince çerçeveler ile sahne alacak.

Apple, en iyi oyuncusunun ismini değiştirmeye hazırlanıyor. Önemli kaynaklarca elde edilen bilgiye bakılırsa iPhone 15 Pro Max, yerini iPhone 15 Ultra ismine bırakacak. Kaynak, ince çerçeveler değişikliğinin sadece pro modellerle sınırlı olabileceğini belirtiyor.

Şirket, değişikliği sadece ismiyle sınırlandırmak istemiyor. Twitter üzerinden yapılan bir paylaşıma göre iPhone 15 Ultra, kavisli ekran ile sahne alacak. Ancak bunula ilgili başka bir doğrulama bilgisine ulaşamadık.

Beklenen seride Apple’ı birçok farklılık bekliyor. USB Type-C bağlantı noktası ve A16 bionic işlemci olacağı birçok kaynak tarafından daha önce dile getirilmişti. Ayrıca bazı kaynaklar iPhone 15 serisinin Wi-Fi 6E teknolojisini barındıracağını söylüyor.

Beklenen iPhone serisinin pro modellerinde 8 GB RAM kullanılacak. Ayrıca Ultra modeli 6x optik yakınlaştırma sunacak. Fakat bu kamera özelliği Pro’da yer almayacak. Yani kendi içlerinde de ufak bir ayrışma söz konusu. 

Kaynak: Shiftdelete


İphone 15, Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir