Skip to main content

Kulaklık ve akıllı saat bir arada!

Teknoloji dünyasının son dönemine damga vuran akıllı saatler ile beraber kablosuz TWS kulaklıkları bir araya getiren, hem kulaklık hem de saat olan Huawei Watch Buds inceleme videosu ile karşınızdayım.

Huawei Watch Buds, hayalimdeki ürün diyebilirim. Neden? Çünkü sırt çantası kullanmadığım zaman, kablosuz TWS kulaklığımı yanımda gezdiremiyordum. Huawei Watch Buds ile beraber artık kulaklığı taşıma derdim kalmadı. Saatin içinde kulaklık var. Peki nasıl oluyor bu? Saatin içinde kulaklık nasıl oluyor? Merak edilen tüm soruların cevabı inceleme videomuzda.

Huawei Watch Buds inceleme

Huawei Watch Buds satın almak için buraya tıklayın

Hem saat hem kulaklık! Huawei Watch Buds özellikleri

Huawei Watch Buds Tasarım

Huawei Watch Buds, kulaklıkla akıllı saati bir araya getiren, oldukça pratik bir ürün. Sadece taşıma konusunda bize avantaj sunmuyor. İki tane ürünü ayrı ayrı şarj etmek yerine, tek seferde iki işe yarayan ürünü şarj edebilirsiniz.

Kulaklığın ağırlığını sadece 4 grama kadar düşüren Huawei, kulaklıkların saati ağırlaştırmaması için epey uğraşmış. Sekizgen silindirik tasarım sayesinde elimizle rahat tutabildiğimiz kulaklıklar, hem kulağa hem de saat içerisindeki haznesine rahat bir şekilde konulabiliyor.

Watch Buds, açılır kapak tasarımına sahip. Kapak sadece hafif bir itme ile otomatik olarak açılır ve kulaklıklara doğrudan erişmenizi sağlıyor.

Test sonuçlarına göre, ürün 100.000 kez açılıp kapatıldıktan sonra bile normal şekilde çalışmaya devam ediyor. 22 mm deri kayış ile beraber gelen akıllı saat, paslanmaz çelik kasaya sahip.

Huawei Watch Buds, 360° manyetik bağlantı özelliğine sahip. Kulaklıkları geri takmak için sadece kapağın üzerine yerleştirmeniz yeterlidir. Böylece fiziksel bir bağlantı olmasa da güçlü mıknatıslar sayesinde kulaklığı, saate kolayca yerleştirebiliyorsunuz.

Yenilikçi karşılıklı mıknatıs dizilimi, kolay çıkarma ve yerleştirme sağlar. Sol ve sağ kulaklıklar otomatik olarak tanımlanır, aynıdır ve değiştirilebilir. Kulaklıkları şarj kutusuna her geri koyduğunuzda, sol ve sağ kulaklıklar otomatik olarak sıfırlanır. Yani sağ ve sol hangisiydi diye karıştırmak yok.

Geleneksel kulaklıklarla karşılaştırıldığında, Watch Buds kulaklıkların ağırlık merkezi kulağa daha yakındır ve tam olarak kulağınıza oturur. Sadece 4 gram ağırlığa sahip olan kulaklıklar, kulağınızda beklediğinizden daha sağlam bir şekilde oturuyor. Hareketli senaryolarda kulaktan kolayca çıkmıyor.

Kulaklık özellikleri

Kulaklıklar IP54 su sıçramalarına karşılık dayanıklılık gösteriyor. Saatte ise suya karşı dayanım ibaresi bulunmamakta. Saat için sıvı hasarı garanti kapsamında değil.

İkisi bir arada hem kulaklık hem de saat olarak kullandığımızda 3 güne kadar pil ömrü sunan Huawei Watch Buds, güç tasarruf modu sayesinde 7 güne kadar pil ömrü sunabiliyor.

Tam şarj edilen kulaklıklar ANC kapalıyken 4 saat müzik çalma, ANC açıkken de 3 saat müzik çalma süresi sunuyor. ANC kapalıyken 2.5 saat, ANC açıkken de 2 saat konuşma süresi sunuyor.

Daha yüksek şarj hızı, saatin ve kulaklıkların 100 dakika içinde tamamen şarj olmasını sağlıyor. 15 dakikalık bir şarj, 90 dakikalık arama veya müzik dinletebilecek bir performans bizlere sunuyor.

Kulaklıkların şarj durumunu gösteren temalarla beraber saatin hem şıklığı hem de kullanım kolaylığı artarken, şarj seviyelerini de devamlı gözlemleyebiliyorsunuz.

Kulaklığı kullanırken Huawei Freebuds kulaklıklarda olduğu gibi hareket ile kulaklığı yönetebiliyorsunuz. İki kere dokunarak oynat durdur, çağrıyı yanıtlama ya da bağlantıyı kesmek gibi kullanabiliyorsunuz. Üç kere dokunduğunuzda ise aktif gürültü engelleyicisini açıp kapatabiliyorsunuz. Huawei Health uygulamasından dokunuşlarınıza göre ürünün alacağı aksiyonları belirleyebiliyorsunuz.

Ayrıca kulaklıkla ilgili önemli ses ayarlarınızı Huawei Watch Buds’ın ekranı üzerinden de yapabiliyorsunuz.

Akıllı saat özellikleri

47 mm × 47.5 mm × 14.99 mm boyutlarında olan Huawei Watch Buds, toplamda kayışsız olarak 66.5 gram ağırlığa sahip.

Medium kulaklık ucu takılı olarak gelen kulaklıkların tane başı ağırlığı ise 4 gram.

Paslanmaz çelik kasa ve 22 mm deri kayış ile beraber gelen akıllı saat, hem hafif hem de içerisinde bir kulaklık bulunduruyor.

GPS, NFC ve Bluetooth bağlantılar sunan akıllı saatin üzerinde 1.43 inç boyutunda AMOLED ekran bulunuyor. 466 X 466 çözünürlüğündeki bu ekranın piksel yoğunluğu ise 326 ppi.

İvme, jiroskop, optik kalp atış hızı, ortam optik sensörü, manyetik ortam sensörü, kapasitif sensör ve kemik iletim bileşeni gibi gelişmiş sensörlerle donatılan akıllı saat, istediğiniz pek çok aktiviteyi ölçebiliyor.

Saatin içerisinde bir kulaklık olduğu için Huawei saatin üzerine bir hoparlör ve mikrofon yerleştirmemiş. Akıllı saat üzerinden telefon görüşmesi yapmak istediğinizde, kulaklıkları kullanıyorsunuz. Bir çağrı geldiğinde onu saat üzerinden yanıtlamak için, kulaklıkları çıkartıp kullanmanız gerekiyor.

Android ve iOS cihazlarla çalışabiliyor.. Android 7 ve iOS 9.0 üstü cihazlarla sorunsuz bir şekilde kullanabildiğiniz ürünle beraber Huawei Health uygulamasının güncel sürümünü de indirmeniz gerekiyor.

Kaynak: Shiftdelete


Akıllı Saat, Huawei Watch Buds, Kulaklık, Saat, Şarj

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir