Skip to main content

Lenovo’dan yeni fiyat performans odaklı oyun bilgisayarları: LOQ

Birçok bilgisayar üreticisinin ayrı bir marka adı altında bir oyun departmanı da bulunuyor. Lenovo için bugüne kadar bu markayı Legion oluşturuyordu. Oyun bilgisayarlarını kalite algısı yüksek Legion markası adı altında toplayan Lenovo, daha fiyat performans odaklı yeni oyun bilgisayarı markasını tanıttı: LOQ

LOQ, uygun fiyatları ile öne çıkmak istiyor

Lenovo yeni LOQ serisi oyun bilgisayarları ile Asus-TUF Gaming, Acer-Nitro, Dell G-Serisi, HP-Victus ve MSI-Cyborg gibi daha bütçe dostu rakiplerinin arasına katılıyor. Lenovo, LOQ 15, 15i, 16 ve 16i olarak adlandırdığı modelleri 900 dolardan başlayan fiyatlar ile satışa sunmaya başladı. Modellerin en pahalısı ise 1.150 dolar fiyat etiketine sahip.

Legion serisine benzer bir tarza sahip olan yeni LOQ modellerinde en büyük farkı ise alüminyum yerine kullanılan plastik bir gövde oluşturuyor. Bunun yanı sıra LOQ modelleri 240 Hz ekran tazeleme hızı yerine 2.560 x 1.600 çözünürlüğe sahip 165 Hz yenileme hızına sahip ekranlarla donatılacak.

Yeni dizüstü bilgisayarların özelliklerine geçecek olursak; adlarından da anlaşılacağı üzere iki farklı ekran boyutu ile gelecek olan modellerde AMD ve Intel işlemci seçenekleri yer alıyor. ‘i’ takısı alan modellerde Core i7-13700H işlemciler kullanılırken diğer modeller ise AMD Ryzen 7 7840HS’den güç alacak. Tüm versiyonların ise 16 GB DDR5 RAM ile donatıldığını belirtelim.

Diğer yandan LOQ modellerinde NVIDIA imzalı ekran kartları bizleri bekliyor olacak. Giriş seviyesinde RTX 3050 ile sunulacak modellerin en üst seviyesinde ise RTX 4060 yer alacak. Lenovo daha üst düzel ekran kartlarını ise Legion serisine saklamış gibi görünüyor.

Lenovo, LOQ oyun bilgisayarları ile birlikte LOQ Tower pyun bilgisayar modelini de tanıttı. 13. nesil Intel işlemcilere ve RTX 40 serisi ekran kartına sahip olan bilgisayarda 32 GB’a kadar DDR4 RAM desteği sunabiliyor. 1 TB SSD depolama alanı ile gelen bilgisayarın fiyatı ise 980 dolar olarak belirlenmiş durumda.

Lenovo yeni LOQ serisinin Intel işlemcili 15 inçlik versiyonunu Nisan ayında satışa sunacak. AMD işlemcili versiyon bu modeli takip ederken Intel işlemcili 16 inçlik LOQ 16i, Mayıs ayında bizimle olacak. AMD işlemcili LOQ 16 ise Haziran ayında satışa çıkacak. LOQ Tower için ise henüz bir tarih verilmiş değil.

Lenovo yeni oyun bilgisayarı serisi ile pazardaki iddasını artırma niyetinde. Peki siz yeni LOQ modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Bilgisayar, İşlemci, Lenovo, Modelleri, Serisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir