Skip to main content

LG ve Samsung, iPad için bir araya geliyor!

Teknoloji dünyasının en büyük isimlerinden Apple, yeni nesil iPad modeli için çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce de bazı sızıntılara sahne olan model için şirket, önemli değişiklikler planlıyor. Öyle ki bu değişiklikler için büyük isimlerle çalışacak.

LG ve Samsung, iPad Pro için OLED panel tedarik edecek

Birçok önemli kaynak Apple’ın ilk OLED ekranlı iPad modelini 2024’te piyasaya süreceğini söylüyor. Apple’da OLED ekran için BOE şirketi ağır basıyordu. Ancak durumlar değişti. SamMobile’a göre Apple, OLED ekran tedariği için Samsung Display ve LG Display ile anlaşmaya karar verdi.

Gelen bilgilere göre Apple, bu şirketlerden 12,9 inç ve 10,9 inç OLED panel siparişleri verdi. Öte yandan Display Supply Chain Consultants’ın (DSCC) kurucu ortağı ve CEO’su Ross Young, ilk OLED ekranlı iPad modelinin önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde sahne alacağını belirtiyor.

Öte yandan LG ve Samsung şirketlerinin adı daha önce de Apple ile birlikte anıldı. Akıllı telefon dünyasının son dönemdeki en önemli trendi kuşkusuz katlanabilir modeller. Çıkan bilgilere göre Apple, katlanabilir iPhone için LG ve Samsung’dan dünyanın en esnek ve ince OLED panelini üretmesini istiyor. Ancak bu durumla ilgili başka bir doğrulama yapılamadı.

Apple, geçtiğimiz yılın Ekim ayında M2 işlemcili iPad Pro modelini tanıtmıştı. ARMv8 mimarisi üzerine inşa edilen ve 5nm teknolojisiyle üretilen işlemci, yüzde 15’e kadar daha hızlı performans sunan 8 çekirdekli CPU’ya ve yüzde 35’e kadar daha hızlı grafik performansı sunan 10 çekirdekli GPU’ya ev sahipliği yapıyor. Cihaz, 12,9 inçlik Liquid Retina XDR ekran ile donatılan iPad Pro, P3 geniş renk yelpazesi, True Tone ve ProMotion gibi gelişmiş ekran teknolojilerini içerisinde barındırıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Kaynak: Shiftdelete


Apple, Ekran, İpad, Model, Oled

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir