Skip to main content

Oğuzhan Uğur’dan soruşturma açıklaması!

BaBala TV’nin Twitter hesabı üzerinden Kahramanmaraş Kumçatı Köyü ve Hatay Yarseli Barajı’nın duvarlarının çatladığına dair paylaşım yapılması üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Oğuzhan Uğur’a soruşturma başlatıldı. Son olarak Uğur’dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Oğuzhan Uğur: Babala TV’de 500’e yakın gönüllü çalışıyor

Oğuzhan Uğur, BaBala TV’nin Twitter hesabından yapılan paylaşımdan kendisinin ve kemik haber ekibinin haberinin olmasının mümkün olmadığını söyledi ve söz konusu gönderinin gerçek dışı olduğunun ortaya çıkmasının hemen ardından da silindiğini söyledi.

Açıklama şu şekilde:

“Bizimle ilgili çok çirkin haberler çıkıyor. Diyorlar ki 7 Şubat’ta Babala TV bir tweet atıyor. Bu tweet üzerine bölgede olaylar çıkıyor. İnsanlar ölüyor, ekipler bölgeyi terk ediyor. En büyük başlık bu. Hesap vereceksiniz, katilsiniz vs vs… Babala TV’de 500’e yakın gönüllü çalışıyor. Gece gündüz telefon başındalar ve bölgeden gelen ihbarları değerlendirip hemen teyit merkezimize götürüyorlar.

Arkadaşımıza bir haber geliyor. Kendisini bakanlık yetkilisi olarak tanıtan bir hanımefendi diyor ki ”Uydu görüntülerini aldık, bunu insanlara duyurmamız lazım, lütfen paylaşın”. Kadının bakanlık yetkilisi olduğunu Linkedin’den teyit ediyor arkadaşımız. Aynı zamanda konuyla ilgili daha önce paylaşılan haberleri de görüyor. Gazeteler ve Malatya Valiliği de var açıklamalar ve haberler arasında. Bunların tamamını teyit ve kabul ediyor arkadaşımız ve bu tweet’i paylaşıyor.

Bunun yalan olduğu ortaya çıkınca da birkaç saat içinde hemen tweet’i kaldırıyor. Tweet’ten zaten benim haberimin olması mümkün değil. Kemik ekibin haberinin olması da mümkün değil. Çünkü 5 dakikada 1000 tweet paylaşıyor Babala TV. Çünkü maalesef bu kadar çok ihbar alıyoruz.

Haber güncelleniyor!

Kaynak: Shiftdelete


Babala Tv, Tweet

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir