Skip to main content

Pennywise geri dönüyor: Welcome to Derry için yeni detaylar belli oldu!

IT adıyla ilk olarak 2017 yılında çıkan ve dünya çapında 700 milyon dolar hasılat yapan korku filmi, 2019 yılında devam filmiyle dünya çapında 473 milyon dolar hasılat yaptı. Hayran kitlesi oldukça geniş olan filmin uzun süredir üçüncü filmi ya da dizi olarak yeniden seyircilerle buluşması bekleniyor. Ortaya çıkan haberlere göre ana karakter olan Pennywise’a odaklanacak Welcome to Derry dizisi için yeni detaylar belli oldu. Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

Welcome to Derry, HBO Max üzerinde yayınlanacak

Ortaya çıkan haberlere göre Pennywise üzerinde odaklanacak dizi, HBO Max üzerinde yayınlanacak. Welcome to Derry için Pennywise’ın ortaya çıkışı ve dönüşüm hikayesi odak nokta olacak. 1960 yıllarında geçecek dizi, Warner Bros. tarafından üretilecek.

Welcome To Derry”nin yönetmen koltuğuna IT filmlerinde de yer alan Andy Muschietti oturacak. İki filmin senaryo tarafında bulunan Jason Fuchs ve Brad Caleb Kane de yeni yapımda dizi sorumlusu olarak görev alacak.

Öte yandan belirtmek gerekiyor ki ana kahraman Pennywise’ı kimin canlandıracağı henüz belli değil. İki filmde de korku filmlerinin tanındık yüzü olan Bill Skasgard yer almıştı. Fakat tekrardan Welcome to Derry için rolü üstlenip üstlenmeyeceği henüz bilinmiyor. Stephan King ise popüler romanından uyarlanacak dizi için şu açıklamaları yaptı:

“Maine’in en perili şehri olan Derry’nin hikayesinin devam etmesinden heyecan duyuyorum ve Andy Muschietti’nin yetenekli kız kardeşi Barbara’nın da dahil olduğu bir beyin tröstünün yanı sıra korkutucu şenliklere nezaret edecek olmasından memnunum. Her yerde kırmızı balonlar!”

Ek olarak HBO Max’in Türkiye’de henüz olmadığını ve dizinin de bu platformda yayınlanacağını tekrar belirtmek gerekiyor. Fakat aynı HBO Max ile aynı çatı altında olan BluTV üzerinden Türkiye’de yayınlanma ihtimali de mevcut. Çünkü kısa süre önce Discovery, BluTV’ye ortak oldu.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Dizi, Filmi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir