Skip to main content

Popüler oyun serisi için devasa zam!

Türkiye’de artan enflasyon ve yükselen dolar kuru nedeniyle dijital oyun platformu Steam, ülkemizde uyguladığı dolar kurunu geçtiğimiz aylarda 10 TL’ye çıkarttı. Bunun sonucunda zamlar da kaçınılmaz oldu. Şu ana kadar popüler oyunların büyük çoğunluğu zamlanmışken, bu yapımlar arasına Hello Neighbor serisi de katıldı.

Hello Neighbor serisi yüzde 450’den fazla zamlandı!

TinyBuild tarafından piyasaya sürülen Hello Neighbor serisi, oyun dünyasının en önde gelen yapımları arasında yer alıyor. İşlediği konu ve NPC’lerin üst seviye yapay zekaları ile oyuncuların dilinden düşmeyen seri, Steam’de zamlandı.

Hello Neighbor 1‘in fiyatı, yüzde 460 oranında bir artışla 50 TL‘den 280 TL‘ye yükseldi. Hello Neighbor 2 ise yüzde 457 zam ile 61 TL‘den 340 TL‘ye çıktı. Bu zamdan Multiplayer ve Deluxe Edition da etkilendi.

Hello Neighbor serisindeki tüm oyunları güncel fiyatları şu şekilde;

OyunGüncel (Yeni) FiyatıEski Fiyatı
Hello Neighbor280,00 TL (+460%)50,00 TL
Hello Neighbor 2340,00 TL (+457%)61,00 TL
Hello Neighbor 2 – Deluxe Edition510,00 TL (+454%)92,00 TL
Rocking Gaming Hello Neighbor OST75,00 TL (+456%)13,50 TL

Hello Neighbor serisi şu anda yalnızca Steam’de zamlandı. Epic Games Store ve Xbox Store mağazalarındaki fiyatı henüz güncellenmedi. Buradaki fiyatların da yakın zamanda artacağı tahmin ediliyor.

Hello Neighbor konusu

Hello Neighbor’daki amacınız, bir takım gizli işler yürüten komşunuzun evine girmek ve bodrumundaki tüm sırları açığa çıkarmak. Komşunuz, gelişmiş yapay zekaya sahip bir NPC. Dolayısıyla evine gizlice girmek bir hayli zor olacak.

Onun evinde olduğunuz zaman, aksiyonlu bir kovalamacaya hazır olun. Çünkü sizi fark ettiğinde, hızlıca peşinizden koşmaya ve sizi kovalamaya başlayacaktır.

Peki sizler Hello Neighbor serisinin zamlanması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Hello Neighbor, Oyun, Zam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir