Skip to main content

Renault Clio ikizi Mitsubishi Colt’un tanıtım tarihi belli oldu!

Alliance bünyesinde bulunan Mitsubishi, uzun süren sessizliğinin ardından model atağına hazırlanıyor. Colt modeli ile süper mini sınıfına adım atacak olan Mitsubishi bu konuda Renault’dan büyük bir yardım aldı. Yeni model, yakında güncellenecek olan Renault Clio’nun ikiz kardeşi olacak.

Yeni Mitsubishi Colt, 8 Haziran’da görücüye çıkıyor

Mitsubishi yayınladığı yeni ön tanıtım görseli ile birlikte aracın arka bölümünün bir kısmını ve tanıtım tarihini ortaya koydu. 8 Haziran’da tanıtılacak olan hibrit güç ünitesi ile iddialı olmak istiyor. Yakında tanıtılacak olan model, ön bölümdeki birkaç değişiklik dışında Renault Clio ile aynı tasarıma sahip olacak.

Renault ve Mitsubishi ortaklığının ikinci ürünü olacak olan Colt’ta tıpkı Renault Captur ve Mitsubishi ASX modellerinde olduğu gibi bir yol izlenmesi muhtemel görünüyor. Mitsubishi bu aşamada tıpkı ASX modelinde olduğu gibi ön ızgara değişimi yapacak ve kendi logolarını kullanacak.

Mitsubishi, yakında tanıtılacak olan Colt’un hibrit güç ünitesi de dahil olmak üzere birden fazla aktarma organı seçeneğine sahip olacağını onaylamış durumda. Renault Clio ile aynı motorlarla sunulması beklenen modelde 90 beygir gücündeki 1,0 litrelik turbo beslemeli ünitenin yanı sıra 145 beygir güç üretebilen 1,6 litrelik hibrit seçeneğin yer alması bekleniyor.

Yeni Mitsubishi Colt, 2023 sonbaharında Avrupa pazarına girecek ve Türkiye’deki Bursa fabrikasında Renault Clio ile birlikte üretilecek. Yeni model, Peugeot 208, Volkswagen Polo, Skoda Fabia, Seat Ibiza ve Toyota Yaris gibi otomobillerden pazar payı kapmaya çalışacak.

Mitsubishi, 2025 yılına kadar 16 yeni model planlıyor. Bu plan çerçevesinde ilk model ASX olurken ikinci ise Colt olacak. Daha önce bir görseli daha paylaşılan Colt ile ilgili ilerleyen dönemde daha fazla detayın ortaya çıkmasını bekliyoruz.

Mitsubishi, yeni model atağı ile birlikte otomobil pazarında yeniden iddialı olma hedefinde. Peki siz Mitsubishi’nin yeni modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Mitsubishi, Model, Renault, Yeni Model

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir