Skip to main content

Tesla rekor sayıda aracı geri çağırdı!

Elektrikli otomobil dünyasının öncülerinden olan Tesla, birçok kişi tarafından sektörün en iyisi olarak kabul ediliyor. Öte yandan şirketin modelleri, genel anlamda güvenilir olarak bilinse de zaman içerisinde çok kez hata gösterdi.

Tesla, 2018 yılından bu yana 3 milyon 400 bin aracı geri çağırdı

ABD Yol Güvenliği Teşkilatı (NTSA), yaptığı açıklamada, Tesla’nın tam otonom sürüş özelliğiyle donatılan 362 binden fazla aracı geri çağıracağını açıkladı. Öyle ki geri çağırma olayı, Tesla için artık normale döndü. Tesla, 2018 yılından bu yana 3 milyon 400 bin aracı geri çağırdı.

Sektörün en büyük isimlerinden Tesla, bu zamana kadar birçok kez sorunla karşılaştı. Yazılım sorunları nedeniyle birçok kez büyük çaplı kazaya karışan araçlar, otonom sürüş teknolojisine ilişkin soru işaretleri doğurmaya devam ediyor.

Şirket, birkaç yıl önce adeta altın çağını yaşıyordu. Ancak son dönemde sorunlar büyüyerek artıyor. Tesla hisselerii 2022’nin son üç ayında yüzde 60,2’lik bir düşüş yaşadı. Görünen o ki kötü gidişat b ir süre daha devam edecek. Öte yandan yatırımcılar bu durum için Musk’ı suçluyor.

Gelen bilgilere bakılırsa Tesla yatırımcıları, Musk’ın şirketle ilgilenmediğini düşünüyor. Twitter’ı satın aldıktan sonra Twitter 2.0 sürecini başlatan ve bu süreçte acımasız işten çıkarma politikasıyla birçok kişi tarafından eleştirilere kalan Musk, nadiren Tesla ile ilgileniyor. Bu durum yatırımcıların kaçmasına yol açıyor.

Kaynak: Shiftdelete


Tesla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir