Skip to main content

Twitch CEO’su Emmett Shear’dan şaşırtan karar!

Twitch’in ilk kurucularından olan Emmett Shear görevinden istifa etti. Şirketin kuruculuğunu yapmasının ardından CEO’luk görevini de tam 16 yıldır sürdüren Shear görevini yönetim kurulundan bir üyeye bırakacak. Konuyla ilgili yaptığı açıklamadaysa hayatının bir başka dönemine geçtiğini bu yüzden de aldığı karardan mutlu olduğunu belirtti.

Emmett Shear: Twitch artık büyüdü, evden ayrılması gerek!

Twitch her ne kadar 2011 yılında aktif olsa da Shear için CEO’luk görevinin 16 yıl sürdüğü belirttik. Bunun sebebiyse aslında Shear ve arkadaşlarının internet üzerinden canlı yayın konusunu 2006 yılından beridir çalışıyor olması. Hatta Twitch platformunu da Shear, arkadaşı Justin Kan ile Justin.tv’yi dönüştürerek kurdu.

Başarılı CEO aradan geçen 16 yıllık süreçte platformunu ileriye taşıdı ve global çapta bir marka haline getirdi. Twitch bu globalleşme ile dünya genelinde vadettiği 24 saatlik yayın akışını sağlayabiliyor. Ayrıca Türkiye’de de oldukça sevildi ve birçok yayıncının ünlenmesine olanak sağladı.

Ancak dün gelen açıklamalarda “Emmett Shear istifa etti.” başlıkları vardı. Kurucu CEO 16 yıllık macerasını sonlandırdı ve yerini mevcut Twitch başkanı Dan Clancy’nin alacağını duyurdu. Shear CEO’luk görevini devretmiş olsa da Twitch platformuna danışmanlık etmeye devam edecek.

Shear Twitter üzerinden yaptığı paylaşımında ilk çocuğunun doğması sonra Twitch ve geleceği hakkında düşündüğünü, ailesi ile daha çok vakit geçirmesi gerektiğini belirtti. Ardından Twitch’i de bir çocuğu gibi gördüğünü, 16 yaşına gelen platformun artık büyüyüp evden ayrılması gerektiğini söyledi. En sondaysa “Şirketler değil, 16 yaşındaki insanlar yasal olarak bakıma muhtaç küçükler olarak kabul edilmektedir.” diye ekledi.

Shear istifası ardından yaptığı veda konuşmalarında şirketini emin ellere teslim ettiğini ve gözünün arkada kalmadığını belirtti. Twitch’i uzaktan izliyor olacağını ve her zaman danışmanlık yapmaya devam edeceğini ekledi. Ve artık Twitch için yeni bir dönem başladı.

ShiftDelete.Net ekibi de sizler için Twitch kanalında aktif içerik üretiyor! 15 Mart 2023 tarihli yayınımızda editörlerimizden Şeyma konuğumuz Hande ile muhteşem bir sohbet yayını yaptı. Yayının tekrarını izlemek isterseniz bağlantılara tıklamayı unutmayın. Diğer yayınlarımızı takip etmek için Twitch kanalımızı takip edin!

Kaynak: Shiftdelete


Ceo, Twitch, Yayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir