Skip to main content

Vergisiz hali 4.5 milyon TL: Mercedes-Benz S 63 AMG E Performance tanıtıldı!

Mercedes-Benz S Serisi bugüne kadar hep lüks, konfor ve makam otomobili sınıfına hitap eden özellikleri ile tanındı. Marka bu lüks ve ihtişamın yanına bir de S AMG serisi ile sportifliği de ekliyor. Geçtiğimiz günlerde S-AMG meraklılarını sevindirecek bir gelişme yaşandı. Mercedes-Benz S 63 AMG E Performance Edition 1 tanıtıldı. Fiyatıysa vergisiz haliyle bile dudak uçuklatıyor! İşte lüks sportif hakkında detaylar…

İşte karşınızda Mercedes-Benz S 63 AMG E Performance Edition 1!

Pahalı olmasının yanında sınırlı sayıda üretilecek olması da eklenen S 63 AMG E Performance Edition 1 son V8 motorlu S AMG modeli olabilir. Bu AMG modellerini severler için üzücü çünkü C AMG serisinin başına gelenler S AMG serisinin başına da gelebilir. Bilindiği üzere artık C AMG serisi V8 gibi büyük hacimli çok silindirli motorlara sahip olamayacak.

Özel bir seri olan Edition 1 plug in hybrid bir otomobil. Bu versiyon tek bir renk seçeneği ile gelmekte. Araç sadece Manufaktur Alp grisi rengi ile piyasaya çıkacak. Bu özel renk tam metalik ve ışığın geliş açısına göre koyulaşıp açılarak rengini değiştirmekte. Özel rengine ek olarak tamamen krom kaplı 21 inçlik ülkemizde sonsuz kollu olarak adlandırılan özel AMG jantları ile geliyor.

Bunlara ek olarak aracın lüksün bir yansıması olduğunu belli edilmek istercesine parlak siyah ve krom detaylara boğulduğunu söyleyebiliriz. Otomobilin her detayında parlak siyah ve krom bir parça gözünüzü yansıyan ışığı ile alıyor. Bu detaylar aslında Edition 1 için özel AMG Dış Mekan Gece Paketine dahil.

Aracın iç mekan görüntüleri yayınlanmadı. Fakat diğer özel AMG sürümlerine bakarak tahminler yaparsak aracın iç mekanında siyah ve kırmızı detayların hakim olacağını ön görebiliriz. Ayrıca iç mekanda Mercedes-Benz’in simgesi haline gelmiş Nappa derilerinin de kullanılacağını söyleyebiliriz.

Fiyat?

Aracın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Ancak Almanya iç pazarındaki fiyatı belli. Otomobil Almanya’da 208 bin 392 Euro’ya satılacak. Şayet ülkemizde satılırsa aracın 208 bin 392 Euro ile gümrükten giriş yaptığını varsaydığımızda vergisiz fiyatın güncel kur ile aşağı yukarı 4.5 milyon TL olacağını söyleyebiliriz. Vergilerin eklenmesi ile birlikte fiyat 13.5 milyon ile 16 milyon TL arasında bir yerde olabilir.

Peki siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz!

Kaynak: Shiftdelete


Amg, Aracın, Fiyat, Serisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir