Skip to main content

Vivo X Fold 2 modelinin çıkış tarihi için resmi ağızdan açıklama geldi!

Akııllı telefon dünyasındaki yükselişine devam eden ve ürettiği akıllı telefonlarla belirli bir kullanıcı kitlesi oluşturan Vivo, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor. Son dönemde akıllı telefon dünyasında bir moda halini alan katlanabilir telefonlar furyasına Vivo X Fold modeliyle giriş yapan şirket, serinin yeni üyesi için geri sayımda.

Vivo X Fold 2, Snapdragon 8 Gen 2 ve 50 Megapiksel Sony IMX866 ana kamera sahip olacak

Tanıtım tarihi yaklaştıkça vivo şirketinin beklenen katlanabilir akıllı telefonu ile ilgili sızıntılar bir süredir gelmeye devam ediyor. Son olarak şirketin Başkan Yardımcısı Huang Tao, modelin çıkış tarihini resmen onayladı. Tao, dün başlayan 2023 Boao Forum etkinliğinin resmi yüzü olacağını belirtti. Açıklamada tam gün belirtilmedi ancak birkaç gün içinde sahne alacağı kesin.

Öte yandan önemli kaynaklar, cihazın özelliklerini ortaya çıkardı. Beklenen vivo modelinin işlemci koltuğunda Snapdragon 8 Gen 2 yer alıyor. 4nm teknolojisi ile üretilen işlemcide 1 adet 3.2GHz ARM Cortex-X3, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A715, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A710 ve 3 adet 2GHz ARM Cortex-A510 çekirdek bulunuyor. İşlemcinin grafik arabirimi tarafında ise Adreno 740 mevcut.

Ön tarafa baktığımızda 120Hz ekran tazeleme hızına sahip, 8 inç boyuta ve 2K çözünürlüklü E6 AMOLED ekran yer alıyor. Arka tarafta ise üçlü bir kamera tasarımı kullanıcıları karşılayacak. 50 Megapiksel Sony IMX866 sensörlü ana kameraya 12 Megapiksel Sony IMS633 sensörlü ultra geniş açılı ve 12 Megapiksel Sony IMX633 sensörlü telefoto sensör eşlik edecek.

Snapdragon 8 Gen 2’ye sahip ilk katlanabilir akıllı telefon unvanıyla gelecek cihazın, Android 13 tabanlı OriginOS arayüzüyle satışa sunulması bekleniyor. Vivo X Fold 2, 4.800 mAh batarya ile beslenecek. Batarya ise 120W hızlı şarj teknolojisine sahip.

Kaynak: Shiftdelete


Gen, Telefon, Vivo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir