Skip to main content

Vivo X Fold 2 resmi olarak sergilendi! İşte tasarımı ve beklenen özellikleri

Oldukça başarılı gelen 2022’nin ardından yükselişini devam ettirmek isteyen Vivo, ürettiği akıllı telefonlarla önemli bir kullanıcı kitlesi oluşturdu. Son dönemde akıllı telefon dünyasında bir moda halini alan katlanabilir telefonlar furyasına Vivo X Fold modeliyle giriş yapan şirket, serinin yeni üyesini bir etkinlikte tanıttı.

Vivo X Fold 2, kırmızı rengiyle 2023 Boao Forum etkinliğinde

Vivo Başkan Yardımcısı Huang Tao, dün yaptığı açıklamayla Vivo X Fold 2 modelinin 2023 Boao Forum etkinliğinin resmi yüzü olacağını belirtmişti. Beklenen oldu ve yarın sona erecek etkinlikte model kırmızı rengiyle sahne aldı.

Tanıtımda cihazın özelliklerine ilişkin ayrıntılar paylaşılmadı. Vivo modeli, sadece tasarım olarak gösterildi. Daha önceki sızıntı kaynakların belirttiği tasarım ayrıntılarının doğru olduğu görülüyor. Kaynakların cihaza ilişkin diğer bilgiler ise şu şekilde;

Vivo X Fold 2 modelinin beklenen özellikleri

Bugün sahne alan Vivo modelinin işlemci koltuğunda Snapdragon 8 Gen 2 yer alıyor. 4nm teknolojisi ile üretilen işlemcide 1 adet 3.2GHz ARM Cortex-X3, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A715, 2 adet 2.8GHz ARM Cortex-A710 ve 3 adet 2GHz ARM Cortex-A510 çekirdek bulunuyor. İşlemcinin grafik arabirimi tarafında ise Adreno 740 mevcut.

Snapdragon 8 Gen 2’ye sahip ilk katlanabilir akıllı telefon unvanıyla gelecek cihazın, Android 13 tabanlı OriginOS arayüzüyle satışa sunulması bekleniyor. Vivo X Fold 2, 4.800 mAh batarya ile beslenecek. Batarya ise 120W hızlı şarj teknolojisine sahip.

Ön tarafa baktığımızda 120Hz ekran tazeleme hızına sahip, 8 inç boyuta ve 2K çözünürlüklü E6 AMOLED ekran yer alıyor. Arka tarafta ise üçlü bir kamera tasarımı kullanıcıları karşılayacak. 50 Megapiksel Sony IMX866 sensörlü ana kameraya 12 Megapiksel Sony IMS633 sensörlü ultra geniş açılı ve 12 Megapiksel Sony IMX633 sensörlü telefoto sensör eşlik edecek.

Kaynak: Shiftdelete


Model

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir