Skip to main content

Volkswagen’in yeni elektriklisi görüntülendi!

Elektrikli otomobil sayısı her geçen gün artarken, Volkswagen de yeni modellerini ID. serisi altında sunmaya başladı. Alman marka bu süreçte ID.3, ID.4, ID.5, ID.6 ve ID. Buzz modellerini satışa sundu. Şirket yakın zamanda ise elektrikli otomobil gamını genişletecek.

Volkswagen ID.7 görücüye çıkmaya hazırlanıyor

Volkswagen, 17 Nisan’da düzenlenecek olan Şangay Otomobil Fuarı’nda ID.7 modelini tanıtacak. Yeni elektrikli sedan otomobil, Tesla Model 3’e rakip olacak. ID.7’nin Çin, ABD ve Avrupa gibi büyük pazarlarda satışa sunulması bekleniyor.

Görücüye çıkmaya hazırlanan yeni model geçtiğimiz gün ise kameralara yakalandı. Tanıtımdan önce son testleri yapılan araç böylece tamamen kendisini göstermiş oldu. Beyaz renkli test araç daha önce kamuflajlı olarak görüntülemiş olsa da ilk defa kamuflajsız bir şekilde ortaya çıktı.

İlk defa kamuflajsız bir şekilde görüntülenen aracın tasarımı da böylece ortaya çıktı. ID.7’nin boydan boya uzanan bir omuz çizgisi arka bölümde bagaj kapağına entegre spoyler ile sonlanıyor. Aracın ince stop lambalarının ise bir kamuflaj malzemesi ile kaplanmış durumda. Ayrıca ID.7’nin çeşitli yerlerine konumlandırılmış sensörlerin olduğunu görüyoruz.

Volkswagen ID.7’yi ilk olarak 2022 ID.Aero konsepti adıyla tanışmıştık. 2023 Tüketici Elektroniği Fuarı’nda ise aracı kamuflajları ile gördük. Aracın iç mekanı bu fuarda tamamen ortaya çıktı. 15 inçlik bilgi-eğlence ekranına sahip olan modelde daha küçük bir dijital gösterge paneli de sürücünün karşısına konumlandırılmış durumda.

Volkswagen yeni modeli hakkında henüz detayları paylaşmadı ancak elektrikli aracın 700 kilometre menzile sahip olacağı sözünü verdi. MEB platformu üzerinde yükselecek olan modelin batarya teknolojisi ve batarya kapasitesini ise henüz bilmiyoruz.

Volkswagen, ID.7 modeli ile elektrikli otomobil pazarında iddialı olma hedefinde. Sedan otomobil, Tesla Model 3 ve benzer boyutlardaki araçlarla yarışa girecek. Peki siz Volkswagen ve elektrikli modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Elektrikli, Kamuflaj, Model, Otomobil, Volkswagen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir