Skip to main content

WhatsApp, çok beklenen özelliği nihayet alıyor!

WhatsApp, sohbet güvenliğini artıracak bir yenilik üzerinde çalışıyor. Ortaya çıkan son raporlara göre popüler mesajlaşma platformu, tek bir oynatmadan sonra kaybolan sesli mesajlar özelliği almaya hazırlanıyor. Yeni özellik Android ve iOS için beta programında test ediliyor.

WhatsApp için kaybolan sesli mesajlar desteği yolda

WABetaInfo’da yer alan rapora göre WhatsApp, fotoğraf ve videolardan sonra, tek sefer oynatılacak sesli mesajlar üzerinde çalışıyor. Özellik, şu anda geliştirme aşamasında ve WhatsApp 2.23.7.8 sürümünde görüldü. Tek seferlik fotoğraflara benzer şekilde, kaybolan sesli mesajlar bir kez oynatıldıktan sonra kaydedilemeyecek veya iletilemeyecek.

Bu özellik, kısa süre önce duyurulan “geçici sohbet grupları” yeniliğini takip ediyor. Ancak platformdaki geçici içeriğe yönelik eğilim, WhatsApp’a özgü bir durum değil. Instagram, Messenger ve Signal gibi diğer mesajlaşma hizmetleri de kaybolan içerik seçenekleri sunuyor.

WhatsApp’ın kaybolan sesli mesajlarının resmi olarak ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil. Ancak uygulamanın beta sürümünde test ediliyor olması, önümüzdeki haftalarda Android ve iOS için dağıtılacağını gösterir nitelikte.

WhatsApp için kaybolan sesli mesaj özelliği, kullanıcılara daha fazla gizlilik seçeneği sunuyor. Kullanıcıların, kalıcı olarak saklanmasını veya başkalarına iletilmesini istemedikleri özel bilgileri paylaşmalarına yardımcı olacak.

Son olarak da geçtiğimiz gün şirket, grup sohbeti deneyimini artırmak için yeni bir özelliği duyurdu. Gelen güncellemeyle birlikte WhatsApp grup yöneticileri bir gruba kimlerin katılacağına karar verecek.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellikler faydalı olacak mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Whatsapp

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir