Skip to main content

Xiaomi’den iki popüler modele MIUI 14 sürprizi!

Xiaomi, iki popüler cihazına daha Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesini dağıtmaya başladı. 2020 yılında duyurulan Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro, çok yakında MIUI 14 arayüzünü alacak. Yeni paket, çok sayıda yeni özellik ve modern bir arayüz sunuyor.

Xiaomi Mi 10 ve Mi 10 Pro, MIUI 14 alıyor

Xiaomi Yazılım Direktörü Zhang Guoquan, Mi 10 serisi için MIUI 14 güncellemesinin dağıtıma çıkmaya hazır olduğunu söyledi. İlk olarak bu haftanın başı için planlanan dağıtım, ufak bir aksama sonrasında önümüzdeki haftaya sarktı. Test aşaması devam ediyor olsa da, yakın zamanda tüm kullanıcılara dağıtılması bekleniyor.

Mi 10 ve Mi 10 Pro kullanan test kullanıcıları yeni Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesine erişebiliyor. 14.0.2.0.TJBCNXM yapı numarasıyla gelen yeni arayüz, 4GB boyutunda. MIUI 14 ile gelen en önemli değişikliklerden biri, işletim sistemine daha modern bir görünüm kazandıran yeni simgeler olacak.

Arayüz, karanlık mod seçeneğini içerecek şekilde yenilendi. Bu sayede kullanıcılar, her seferinde manuel olarak ayarlamadan, açık ve koyu temalar arasında kolayca geçiş yapabiliyor. Tasarıma ek olarak Xiaomi, kullanıcıların güvende kalmasını sağlamak için yeni gizlilik katmanları da ekledi.

MIUI 14 ile birlikte yeni “süper simgeler” adı verilen bir özellik daha sunuluyor. Ana ekrana farklı semboller ekleyebilmenize olana sağlayan bu özellik ile birlikte, daha canlı bir tema oluşturmak mümküne hale geliyor.

Xiaomi, görüntülediğiniz içeriğe bağlı olarak ana ekranda hareket edecek animasyonlu duvar kağıtları gibi bazı eğlenceli özellikler de geliştirdi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Shiftdelete


Mi 10, Mıuı 14, Xiaomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir