Skip to main content

Xiaomi’nin otomobili kameralara yakalandı!

Çoğu teknoloji şirketinin ismi uzun zamandır otomotiv sektörü ile anılıyor. Bu şirketlerden bir tanesi de Çinli teknoloji devi Xiaomi. Elektrikli otomobil konusunda çalışmalar yaptığını doğrulayan Çinli şirket, modelleri hakkında ise şimdiye kadar fazla bir detay paylaşmadı.

Xiaomi’nin otomobili ortaya çıkıyor

Son olarak elektrikli otomobillerinin görselleri basına sızan Xiaomi, bu modelin bir prototip olduğunu ve üretim versiyonunu yansıtmadığını dile getirmişti. Bu açıklamaların ardından ise Çinli üreticinin otomobili hakkında yeni görseller ortaya çıktı.

Ortaya çıkan son görsellerde Xiaomi’nin otomobilini ağır bir kamuflaj altında görme fırsatı yakaladık. Yoğun bir kamuflaj altında olan prototipin henüz üretim aşaması için uzun bir yolu olduğu söylenebilir. Buna rağmen görseller Çinli üreticinin otomobili hakkında bazı fikirler sunuyor.

LiDAR sensörleri ile donatılan araçta ileri seviye sürücü asistanı sistemlerinin olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Aracın tasarımına geçtiğimizde ise akıl karıştırıcı detaylar mevcut. Aracın burun tasarımının elektrikli bir modele göre oldukça uzun olduğunu görüyoruz. Bu da akıllara Xiaomi’nin aracının sadece elektrikli değil, hibrit olarak sunulabileceğini düşündürüyor. Tabi bunun Xiaomi’nin bir kamuflaj hilesi olabileceğini de hatırlatmak fayda var.

Son çekilen görseller ile birlikte Xiaomi’nin otomobilin iç mekanını kısmen de olsa görme fırsatı yakaladık. Bu bir test aracı olsa da kokpit tasarımı hakkında bazı fikirler veriyor. İç mekanda iki adet dijital ekran göze çarpıyor. Tablet formlu ekranların birisi gösterge paneli olarak görev yaparken, daha büyük olan diğer ekran ise bilgi-eğlence sisteminin yönetilmesine olanak sağlıyor. Merkeze konumlandırılan büyük ekran ile Tesla modellerine de bir gönderme yapıldığını söylemek yanlış olmaz.

Xiaomi’nin uzun süredir gizlediği otomobili artık yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Yakın zamanda otomobil hakkında Çinli üreticiden de resmi paylaşımlar gelebilir. Peki siz Xiaomi’nin otomotiv sektörüne katılması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Çinli, Görseller, Hakkında, Otomobil

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir