Skip to main content

Yüzde 99,99’luk virüs koruması sunan yeni Xiaomi hava temizleyici tanıtıldı!

Özellikle COVID-19 pandemisinin ardından hava temizleyici cihazların önemi bir kat daha arttı. Ortamdaki virüsleri büyük ölçüde koruduğu belirtilen bu cihazlar kısa süre içerisinde oldukça yaygınlaşmış durumda. Akıllı telefonlarda olduğu gibi ev teknolojilerinde de iddialı olan Xiaomi, yeni hava temizleme cihazını tanıttı.

MIJIA Full-Effect hava temizleme konusunda oldukça iddialı

Xiaomi’nin MIJIA Full-Effect Air Purifier isimli yeni cihazı ileri teknolojisi sayesinde üst düzey bir hava temizleme sunmayı vadediyor. Dört parçalı tasarımı ile öne çıkan yeni model beş sensör ve bir EBM DC fan ile donatılılmış durumda. Yeni MIJIA Full-Effect bu sayede dakikada 12 bin 500 litre hava temizleyebiliyor.

Yeni ev aleti; birincil filtre, dayanıklı filtre, yüksek enerjili plazma alanı, karbon dizisi, aldehit filtresi, UV modülü ve kendi kendini temizleyen bir filtre de dahil olmak üzere 7 katmanlı bir arıtma sistemine sahip. Sistem bu bu çok katmanlı yapı sayesinde sadece 17 dakikada 90m² alanı arındırabiliyor. Xiaomi ayrıca yeni hava temizleyici modellerinin tüm virüslerin yüzde 99,99’unun ortadan kaldırdığını ve yüzde 99,05 oranında formaldehit temizliği yaptığını belirtiyor.

Sistemin bir diğer avantajı ise oldukça sessiz bir şekilde çalışması. Çalışırken sadece 30,7 desibel ses çıkaran cihaz bu sayede uykuda bile kullanıcılarını rahatsız etmiyor. Xioami imzalı yeni hava temizleyici cihazın ön tarafında ayrıca tüm önemli bilgileri gösteren küçük bir ekran da bulunuyor.

Xiaomi, yeni MIJIA Air-Purifier modelini Çin’de bugün satışa çıkardı. 3 bin 699 Yuan (yaklaşık 10 bin 200 TL) fiyat etiketi ile internet sitesi üzeirinden satışa sunulan hava temizleyicinin genel satışına ise 31 Mart tarihinde başlanacak. Yeni modelin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise henüz kesinleşmiş değil.

Pandemi ve çevre kirliğiği gibi olaylar ile birlikte hava temizleyicilerin önemi günümüzde bir kat daha artmış durumda. Peki siz Xiaomi’nin Xiaomi’nin MIJIA Full-Effect Air Purifier modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete


Cihaz, Hava Temizleyici, Model, Xiaomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir